23.06.2017 13:17

Yeni WhatsApp Dosya Paylaşım Özelliği Nasıl Kullanılacak?

WhatsApp Dosya Paylaşım sisteminde değişiklikler geliyor. Yeni güncellemeyle WhatsApp Dosya Paylaşım sistemi çok daha işlevsel hale geliyor!

Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde en çok kullanılan servis olarak bilinen WhatsApp, bugün itibariyle yeni bir özelliğini daha görücüye çıkardı. WhatsApp uygulamasını çok daha başarılı hale getirecek olan yeni özellikle beraber, bir yandan uygulama daha kullanışlı hale gelirken bir yandan da kullanıcıların 3.parti uygulamalara olan ihtiyacını azaltmakta. Yeni özellikle beraber eski sistemde sadece fotoğraf gönderme, belge gönderme değil bunun yanında doğrudan WhatsApp Dosya Paylaşım sistemi kullanıma giriyor.

WhatsApp Dosya Paylaşım Sistemi

WhatsApp Dosya Paylaşım sisteminde yapılan değişiklerle beraber kullanıcılar Android işletim sistemlerinde 100 MB boyutuna kadar dosya gönderebilecek. iOS kullanıcıları içinse bu rakam biraz daha arttırılıyor ve 128 MB seviyesine çıkarılıyor. Rahat bir şekilde WhatsApp Dosya Paylaşım imkanı sunulmasını sağlayacak olan yeni güncellemenin, 4K video ve görüntü gönderme konusunda da büyük bir yenilik olması bekleniyor.

WhatsApp Dosya Paylaşım

Bunun dışında yeni düzenlemeyle beraber WhatsApp Dosya Paylaşım ile APK dosyalarının gönderiminin de destekleyeceği de belirtiliyor. Yani artık birçok dosya formatı gönderim için destekleniyor olacak. WhatsApp Dosya Paylaşım özelliğinin kullanımı içinse ayrı bir sistem sunulmayacak. Mevcut WhatsApp uygulamasında nasıl kullanım yapıyorsanız aynı şekilde gönderim yapabileceksiniz. Şu an için beta sürümü güncellemesinde olan yeni geliştirmenin, önümüzdeki ay içerisinde tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor.