13.01.2016 01:26

Yerli Sosyal Ağımız “Ayneen”!

Son günlerde sosyal medyada hep görüyoruz Ayneen diye bir sözcük. Peki Ayneen nedir? Ayneen, bizim yerli sosyal ağımız. Gelin Ayneen'i daha iyi tanıyalım!

Facebook, Twitter gibi sosyal ağ uygulamalarına günde ortalama 15 defa girip çıkarız. Hatta bu sosyal medya platformları hayatımızda o kadar yer edinmiş ki artık sosyal ağ, sosyal medya ortamlarında arkadaşlık kurup evlenenleri bile gözümüzde sıradanlaştırmış durumdayız. Peki Facebook, Twitter gibi sosyal ağ platformları var da bizim yerli bir sosyal ağımız yok mu ? Cevabını da ben vereyim Artık var !

ayneengiris

Çiçeği burnunda Sosyal ağımız AyneenGazi Üniversitesi öğrencileri ve Dijital Gelecek Hareketi üyeleri tarafından kuruldu ve 3. haftasına giriş yaparken 100.000 ziyaretçisi ile büyük bir ivme de yakaladı. Diğer platformlardan farklı olan Ayneen platformunun en farklı yönü ise içerisinde reklam barındırmaması. Aynı zamanda oyun istekleri bulunmayan Ayneen platformu içerisinde spam paylaşımlar, virüslü paylaşımlar, ahlaka aykırı paylaşımlar hızlıca ortadan kaybedilebilecek bir yapıya sahip.

ayneen2

Yayınlandığı günden bu yana sıkça konuşulan aynı zamanda yerli olması sebebiyle de büyük ses getireceği belli olan Ayneen‘in bu ani yükselişini kaldıramayanlar tarafından engellenmeye çalışılacağı da belliydi. Bundan olsa gerek Ayneen‘e ilk haftalarında 50 GB boyutunda bir DDos saldırısının yanı sıra birçok küçük saldırı da düzenleniyor. Aynı zamanda Twitter ve LinkedIn tarafından Ayneen domaininin paylaşımının yasaklanması gibi bir süreç geçirildiğini de belirtelim.

Biz de Ayneen.com platformunu ve tüm ekibi tebrik ediyoruz. Hep destek tam destek, Ayneen devam!

< Ha bu arada! Ayneen Android uygulamasını bu linke tıklayarak ücretsiz olarak indirebilir, ister üye olarak isterseniz de Facebook entegrasyonu ile Ayneen’e bağlanabilirsiniz. >