27.08.2016 06:10

YouTube Bilinmeyen Kanallar Serisi: Kurzgesagt

YouTube’daki ülkemiz tarafından pek keşfedilmemiş kanallar serimiz devam ediyor. Bugünkü yazımızda YouTube bilim kanallarının en iyilerinden birini tanıtacağız!

Geçtiğimiz ay başladığımız YouTube’daki ülkemizde pek bilinmeyen kanallar serimiz oldukça ilgi alınca bu seriyi devam ettirelim dedik. Daha önce; YouTube’da kısa filmler üreten, icat yapmayan çalışan gibi kanallardan sonra bu defa da işini son derece ciddiyetle yapan bir kanal tanıtacağız! İşte karşınızda; başka hiçbir kanal animasyon ile bilimi tek noktada bu kadar mükemmel bir arada götüremiyor desek haksız sayılmayacağımız kanal: Kurzgesagt!

YouTube’da Bilim Yolculuğuna Hazır mısınız?

Kurzgesagt kanalında yayınlanan ilginç konulu bilim videoları oldukça iyi izlenim alıyor. Üstelik size bu kanalla ilgili bir müjdemiz daha var! YouTube’da harika işler başaran Kurzgesagt kanalında Türkçe alt yazı desteği de var! Uzaylılar hakkında, Dünyanın gelişimi hakkında ve akla gelebilecek gizemli bilimsel tüm konular hakkında video içerik üreten bu YouTube kanalı oldukça başarılı işler üretiyor. Üstelik bu sadece tek bir kişinin marifeti de değil. Yaklaşık 6 kişinin bilfiil olarak çalıştığını düşündüğümüz animasyonu bilim ile birleştirebilen YouTube kanalının 3 milyona yakın abonesi bulunuyor. Her yükledikleri video da ortalama 2 milyon kadar izleniyor. İşte bizim bu YouTube kanalındaki en çok beğendiğimiz bilimsel açıklama video serisi: