20.08.2016 11:30

YouTube Gezgininin Kuzey Kore Propagandası Yaptığı İddia Ediliyor!

Bir YouTube ünlüsünü bu sıralar tüm Amerika eleştiriye boğuyor. İddialara göre YouTube yıldızı Kuzey Kore propagandası yapıyor! Peki bu işin aslı ne?

Louis Cole adındaki bir YouTube gezgini Kuzey Kore’yi öven videolar atmaya başlayınca özellikle Amerika’da herkes ayağa kalktı! Biliyorsunuz ki Amerika’nın arasının en limoni olduğu ülkelerden birisi Kuzey Kore. İşte bu nedenle resmen YouTube’da ve ünlü gazetelerde linç edilen Louis’ten konu ile ilgili açıklama da gecikmedi! Bakalım Louis bu durum için ne diyor?

YouTube’da Paylaştığı Kuzey Kore Videoları Başına Dert Oldu!

FunForLouis adında bir kanala sahip olan aksanından İngiliz kökenli olduğunu düşündüğümüz YouTube yıldızı bu aralar zor günler yaşıyor. 1 milyon 800 bin abonesi olmasına rağmen artık bir o kadar da nefret eden taraftarı olan Louis, Kuzey Kore’yi iyi ve güzel bir yer olduğunu iddia ettiği videolar nedeni ile eleştirilere maruz kalınca geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapma gereği duydu.

Louis’in yine YouTube’da yaptığı açıklamaya göre kendisinin ülkeleri, politik konularla değil insanlar ve kültürel konular ile ilgilendiğini ve bu açıdan değerlendirdiğini öne sürerken YouTube’da ve diğer ortamlarda yapılan propaganda iddialarını kabul etmediğini de sert bir dille belirtiyor. İşte olay yaratan o videolardan sadece bir tanesi: