08.09.2017 23:27

Youtube HDR Desteği Getirdiği Akıllı Telefonları Açıkladı

Youtube HDR desteği için beklenen modeller açıklandı. Youtube HDR desteği hangi akıllı telefon serilerine geliyor? Youtube HDR desteği açıklamaları!

Akıllı telefonların ekran çözünürlük değerleri bir hayli yükselmeye başladı. 720p çözünürlük değeriyle başlayan süreçte, Full HD çözünürlük desteği ve hemen sonrasında da Full HD+ desteklerini görmeye başladık. Son seri akıllı telefonlarında ise QHD+ ve hatta 4K destekleri bile ortaya çıkmaya başladı. Haliyle görüntü teknolojilerinde de maksimum kalite ve yeni destekler ön plana çıkar oldu. HDR desteği de bunlardan biri olarak öne çıkıyor. Uygulamalarda bu konuda akıllı telefon desteklerini bir hayli arttırıyor. Son olarak Youtube HDR desteği açıklamasını yaptı. Android serilerine gelen Youtube HDR desteği için belirlenen modellerde açıklandı.

Youtube HDR Hangi Akıllı Telefonlara Geliyor?

Doğrudan Youtube tarafından açıklanan Youtube HDR desteği, son seri akıllı telefonlarda yer alıyor. HDR desteği için açıklanan modeller ise şöyle; LG V30, Note 8, Sony Xperia XZ Pre, Galaxy S8 ve S8+, Google Pixel ve Pixel XL.

Youtube HDR Desteği

Açıklanan tüm modeller Youtube HDR desteğini sağlayabilecek ekran teknolojileri sunuyor. Haliyle bu modeller sürpriz olmadı desek doğru olur. En düşük seri olarak dikkat çeken Pixel XL modelinin de Google’ın olduğunu düşünecek olursak, liste beklendik.