24.09.2016 16:52

YouTube Heroes Videosundaki İlginç Durum!

İşte geçtiğimiz gün heyecanla duyurduğumuz YouTube’un en yeni projesi olan YouTube Heroes projesinin tanıtıldığı videoda dikkatlerden kaçan iki konu!

YouTube’un kötü ve uygunsuz yorumların ve videoların önüne geçmeyi planladığı projesi YouTube Heroes’ten çarpıcı haberler var. Techraptor sitesinin yaptığı analize göre YouTube’un uygunsuz yorumları engellemek için planladığı ekibi duyurduğu video değiştirilmiş olabilir. Ortaya atılan iddialara göre ekibin duyurulduğu video atıldığında 200 bin dislike alınca kaldırılıp yenisi atılmış. İşte olaylar burada başlıyor! Çünkü yeni YouTube Heroes videosu ile eski video karşılaştırılınca iki büyük farklılık var!

YouTube Heroes Videosunda Gözden Kaçanlar!

YouTube’un büyük heyecanla karşılanan Heroes projesi hakkında ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor. İlk atılan tanıtım videosundaki bazı kelimelerin tanıtım videosu 200 bin dislike alınca ikinci video ile değiştirilmesi dikkatlerden kaçmadı. YouTube’un Heroes ekibini tanıttığı ilk videosunda; “ Negatif içeriği bildir ( Report negative content ) ” ifadesi güncellenen ikinci sürümünde “ Report Inappropriate videos accurately ” şeklinde değiştirilmiş. Yani negatif içerik ifadesi, uygunsuz – doğru olmayan videolar şeklinde değiştirilmiş. Diğer bir değişiklik ise 58. Saniyede geçen ifadelerde geçiyor. Bu yaşanan değişiklik, dislike durumu azaltacağı düşünülerek yapılmış olsa da yeni güncel video şu an 500 bin dislike almış durumda. İki YouTube videosunu da aşağıdaki bağlantılardan izleyebilirsiniz!

YouTube Heroes’in İlk Tanıtım Videosu

Güncellenen ikinci video