27.11.2016 22:41

Youtube için Video Montajı Nasıl Yapılır?

Youtube ya da farklı siteler için ya da kendiniz için video montaj mı yapmak istiyorsunuz? Sizin için video montaj işine giriş bilgileri rehberi hazırladık.

youtube-icin-video-montajı-nasil-yapilir?

İster Youtube olsun, ister farklı platformlar olsun, isterseniz de kişisel ihtiyaçlarınız için olsun, pek çok alanda video montajı ile ilgiliyseniz (bilgiden ziyade ilginiz yoğun ise), bu yazımızda sizlere birkaç tavsiye sunmak istiyoruz. Özellikle video edit nasıl yapılır gibi merak edilen soruların cevapları için, birkaç tıklama ile size dair üreteceğimiz çözümleri inceleyebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz, net cevaplar yerine daha çok sizin kendi çözümünüze odaklanmanız üzerine olacak. Hazırsanız başlayalım.

Video Montajı Öncesi Ne Yapacağınıza Karar Verin

Video montaj işi için pek çok program var. Adobe firmasının ürettiği Premiere yazılımından tutun da Edition yazılımlarına kadar pek çok konuda yazılım bulabilirsiniz. Ama önemli olan, ne yapacağınıza karar vermek. Bu konuda en büyük yanılgı, en iyi video montaj programı ile en iyi videonun yapılacağı düşüncesi oluyor. O yüzden benim bu konudaki tavsiyem, daha çok ne yapacağınız ile ilgili. Şayet yapacağınız şeyi hayalinizde canlandırabiliyorsanız, işte bu büyük adım ile güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Ardından ücretsiz demo video montaj programları arayışına başlayabilirsiniz. Bu konuda da sizler için farklı bir içerik hazırlayacağız ve montaj programlarını inceleyeceğiz. En azından, başlangıç seviyesindeki arkadaşlarımız için fikir verebilmek adına ve video montajı nasıl yapılır gibi sorulara cevap vermek adına bu başlangıç güzel sonuçlara ulaşacaktır.

Gelecek Yazılarımızda: Kurgu İşi Hayal Gücü İşidir

Zamanında movie maker programını kullanarak çok güzel (en azından dönemine ve imkana göre) videolar yaptığımızı hatırlıyoruz. Bu yüzden bu konuda bizzat uygulamalı tavsiyeler vereceğiz ve en nihayetinde hayal gücünüzü nasıl daha da ilerletebiliriz, bu durumu konuşacağız. Video montaj için hangi programlar gerekir gibi pek çok soru için bu yazı serimizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Kategoriler: Rehber Yazılım