05.11.2016 06:21

YouTube Kullanıcılarına Red Hizmetini Öneriyor!

YouTube, reklamları yok eden hizmeti olan YouTube Red paketine kullanıcılarını çekmeye çalışıyor. İşte YouTube’un Red’e gelin çağrısını yaptığı o görüntü!

YouTube geçtiğimiz yıl hizmete sunduğu reklamsız YouTube’u yani YouTube Red projesini satmaya çalışıyor. Bugün kullanıcılarına “Reklamları kaldırmak mı istiyorsunuz?” başlığı altında açılır pencere gönderdiğini fark ettiğimiz YouTube, Red hizmetini pazarlamakta oldukça kararlı görünüyor. Peki herkesin dilinde olan bu YouTube Red tam olarak ne? Daha önce anlatmıştık fakat gelin biraz daha bahsedelim!

YouTube, Red Paketini Satmakta Kararlı!

youtube-red-ucretsiz

YouTube’un reklam engelleyici programlara karşı ve gerçekten reklam izlemek istemeyen kullanıcılarına yönelik çıkarmış olduğu YouTube Red hizmeti aslında sadece reklamları kaldırmakla kalmıyor. Aynı zamanda YouTube Red için özel hazırlanmış içerikleri kullanıcılarına sunan YouTube, Red hizmetini satmakta oldukça ısrarlı. YouTube Red’i kullanıcılarına tanıtmak için defalarca ünlü youtuberler(pewdiepie, the rock gibi) ile çalışma yapan YouTube bu defa da YouTube’a giren kullanıcılarına direkt açılır pencere göstererek teklifte bulundu. “Reklamları kaldırmak mı istiyorsunuz?” başlığı altında “YouTube Red ile reklamsız videoların ve müziklerin keyfini çıkarın” şeklinde devam eden bir teklifte bulunan YouTube, bu teklifine iki seçenek sunuyor. Seçeneklerden birisi olan “Ücretsiz Dene” butonuna basınca teklif; YouTube Red’te şöyle bir tur atmamızı sağlıyor.