25.08.2016 10:33

YouTube, McDonalds ve Oreo Gibi İki Büyük Markayı Geçti!

YouTube’un yükselişi hızla devam ediyor. Çocuk tüketiciler üzerinde yapılan bir analize göre; Çocuklar, YouTube’u birçok markadan daha fazla tercih ediyorlar!

YouTube’un dur durak bilmeyen yükselişi hala devam ediyor. Sadece yetişkinlerin değil, 7 den 70’e herkesin kullandığı bir platform olan YouTube’un bu özelliği sayesinde popülaritesi sürekli artıyor. Yapılan bir araştırmaya göre YouTube, 2016 yılının çocuklar arasından en sevilen markası seçildi!

YouTube’dan Rekor Üstüne Rekor!

youtube-rekor-kiriyor

YouTube, 6 – 12 yaş aralığı çocuklar üzerinde yapılan bir analize göre en sevilen 25 marka içerisinde 1.sıraya yerleşti. Hemen arkasındaki OREO markası ile aynı puana sahip olmasına rağmen birinci sırada listelenen YouTube, McDonalds’a ise 18 sıra fark atmış durumda. Yine ülkemizde de popülaritesi olan LEGO 21.sıralarda kendine yer bulurken, cips markası Doritos da 4.sırayı kapmış durumda. İşte çoğu markayı arkasında bırakan YouTube’un ve Google firmasının sahibi Alphabet bu sayede para basma makinesine dönüşüyor! Peki ama YouTube bunu nasıl başardı? İşte bu konu hakkında birkaç düşüncemiz var! Sizin de aklınıza gelebileceği gibi YouTube’da binlerce çizgi-film, animasyon kanalı var. Bunlara ulaşmak isteyen çocuklar her şeyden önce YouTube’a girmek zorundalar. Bize göre bu başarının ana mimarı işte bu kanallar!