27.10.2016 08:00

YouTube, Mobil Kullanıcıları İçin Yeni Bir Güncelleme Yaptı!

Sık güncelleme veren sitelerin başını çeken YouTube, mobil kullanıcıları için bir yenilik yaptı. Artık yayıncılar, YouTube mobilde bitiş sahnesini seçebilecek!

YouTube, kullanıcılarını düşünerek yeni güncellemeler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde tüm görünümünü değiştirdikten sonra bu defa da mobil kullanıcıların dertli olduğu bir konuya el attı. Artık YouTube yayıncıları, mobil kullanıcılar için daha fonksiyonel video bitiriş sahneleri hazırlayabilecekler! Hani şu videoyu izleyip bitirince karşımıza çıkan ekrandan bahsediyoruz! İşte karşınızda çok daha kullanışlı yeni mobil YouTube!

YouTube, Kullanıcı Dönüşlerini Artırmak İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınladı!

youtube-guncelleme

YouTube mobilde artık bitiş sahnelerine müdahale edilebilecek bir güncelleme yayınlandı. Artık isteyen YouTube yayıncısı videolarını; eski videolarının küçük resimleri ile bitirebilirken isteyende 20 saniye önceden bu görselleri çıkartabilecek. YouTube’daki duyurular sekmesinden ayarlanabilecek olan özellik sayesinde YouTube’u mobil olarak kullanan kullanıcıların başka videolara değil de aynı kanalın içindeki videolara yönelme oranları artacağı düşünülüyor. Yani ufak birkaç ayarla “Arifin Manchester’a attığı golü izliyordum nereye geldim” geyiği son bulabilir! Bakalım Türk YouTube yıldızları bu yeni özelliği kullanacaklar mı? Yoksa ülkemizde yayılması biraz daha zaman mı alacak?