07.12.2016 20:14

YouTube, PewDiePie Kanalının İddialarını Yalanladı!

PewDiePie kanalının sahibi Felix, YouTube'u algoritmalarını değiştirdikleri sebebi ile bırakacağını duyurmuştu. İşte bu açıklamaya YouTube'dan yanıt gecikmedi!

Geçtiğimiz günlerde 50 milyon aboneye ulaşınca YouTube oyun kanalını sileceğini duyuran PewDiePie kanalının sahibi İsveçli YouTube yıldızı Felix’e yayın yaptığı platformun temsilcilerinden cevap geldi. İşte YouTube ile ilgilenen herkesin merak ettiği o soru; YouTube algoritmaları değişti mi?

YouTube Algoritma Konusuna Açıklık Getirdi

youtube-pewdiepie
PewDiePie gibi birçok kanalın yayın hayatına son vereceğini ilgili haberimizde daha önceden duyurmuştuk. Tüm bunlar YouTube yönetimini rahatsız etmiş veya dikkatini çekmiş olacak ki beklenen açıklama gecikmedi. YouTube tarafından BBC’ye yapılan açıklamaya göre yayıncıların bahsettiği yönde bir değişiklik söz konusu değil. Yani YouTube’a göre yeni kanalları öne çıkarma ve eski kanalları geri plana düşürme gibi bir geliştirme yapılmadı. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde halen YouTube tarafından finanse eden korku dizisi serisini çekmeye devam eden PewDiePie kanalının sahibi Felix 50 milyon abone ulaşınca kanalını silip tekrar sıfırdan başlayacağını duyurmuştu. Bakalım bu açıklamadan sonra Felix’in kararı değişecek mi yoksa birkaç gün sonra 50 milyon’a ulaşacak olan kanalını silecek mi?