29.11.2016 09:39

YouTube Telif Haklarını Yapay Zeka İle Koruyacak!

Yapay zeka kullanan firmalar arasına YouTube’da katılıyor. Ünlü video sitesi YouTube yeni güncellemesi ile telif hakkını korumak için yapay zeka geliştiriyor!

Google’ın yıllar önce satın almış olduğu ve sokaktan kimi çevirip sorsanız biliyorum yanıtını alacağınız video sitesi YouTube da diğer firmalar gibi yapay zeka kullanmaya başlıyor. Apple’ın Siri’si ile hayatımıza resmen giren yapay zeka bazı kesimleri robot istilasından korkutsa da git gide yaygınlaşacağa benziyor. İşte YouTube’un yapay zeka ile donatılmış yeni gardiyanı!

YouTube Telif Hakkını Yapay Zekalı Yazılımı ile Koruyacak!

youtube-guncelleme

YouTube’un şüphesiz en büyük sorunlarından biri olan telif hakkı problemleri artık  yapılan yenilik ile birlikte tarih olabilir. 3. kullanıcıların videoları düzenleyerek telif hakkı denetimlerinden sıyrılmaları yüzünden büyük sıkıntılar oluştuğu için YouTube telif hakları ile mücadele edebilmek amacıyla yapay zekalı bir bot hazırlamaya karar verdi. Üretilecek olan yapay zekalı program videoları izleyerek orijinal versiyonu ile kıyaslayacak. YouTube’un geliştirmekte olduğu bu yazılımla YouTube üzerindeki telif problemini tamamen ortadan kaldıracağını düşünülüyor. Bu da demek oluyor ki spamcıları kötü günler bekliyor! Bakalım YouTube’un yapay zekalı bu botunun adı ne olacak ve telif savaşlarında işe yarayacak mı?