27.07.2016 08:00

YouTube Türkiye’nin En İyi Kanalları!

YouTube, her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. YouTube'un Temmuz ayı istatistiklerine göre Türkiye’nin en iyi YouTube kanalları ise listemizde!

YouTube gün geçtikçe milyonları buluşturan bir platforma dönüşüyor. Burada milyonlar kelimesi bile YouTube’daki etkileşim içerisine giren insanlar için yetersiz kalıyor. İşte bu yüzden insanlar YouTube’u bu kadar aktif kullanmaya başlamışken kanallar bir anda büyük bir rekabet içerisinde buluyorlar kendilerini. Pastadan büyük payı koparan YouTube kanalları çok değişmese de yine de yapılan bir yenilik üst sıralara taşıyabiliyor.

YouTube’un En Çok İzlenen 10 Türk Kanalı!

YouTube Türkiye’de rekabet o kadar zor şartlarda gerçekleşiyor ki ilk 10’da kurumsal kanallar kuş uçurtmuyor. Bireysel kanallar ne kadar başarılı olsalar da ilk 10’un içerisinde maalesef yer alamıyorlar. İşte YouTube Türkiye’nin ilk 10’u!

1) Netd müzik

Aylık izlenimi 488 milyon olan müzik kanalı olan Netd müzik doğan tv’ye bağlı bir kanal. Üstelik Netd müzik Türkiye’nin birincisi olmakla kalmıyor. Netd, dünya genelinde geçen hafta 5.sırayı kapmıştı.

2)KanalD

Türkiye’nin büyük kanallarından olan KanalD, YouTube’de de izlenim alıyor.

3) Poll Production

Netd Müzik dışında kalan hemen hemen bilinen müziklerin toplandığı YouTube kanalı.

4)OHA diyorum!

YouTube’a giren herkesin en az 1 defa gördüğü MediaKraft ekibinin kanalı listede 4.sırayı alıyor.

5)DokuzSekiz Müzik

Yine bir müzik kanalı 5.sırada yerini alıyor. YouTube Türkiye’de DokuzSekiz Müzik toplam 920 milyon izlenime sahip.

6)YapYap

MediaKraft’ın diğer hobi kanalı YouTube’un başarılı kanallarından birisi.

7)Kiralık Aşk

8)Medcezir

9)Show TV

10)Düşyeri ( pepe gibi çizgi filmlerin resmi kanalı )

Gördüğünüz gibi YouTube ilk 10’da maalesef bir bireysel kanal yok. Fakat 12.sırada gururumuz Burak Oyunda kanalının bulunduğunu da belirtelim.