26.06.2016 05:30

YouTube ve Facebook, Uygunsuz İçerikleri Otomatik Engelleyecek!

Facebook ve YouTube ortak geliştirdikleri güvenlik sistemi ile uygunsuz içerikleri otomatik engelleyebilecek. İşte Facebook ve YouTube'un güvenlik sistemi!

YouTube’da size ait olmayan telifli bir içerik (müzik videosu gibi) attığınızda sistem otomatik olarak videoyu ya kaldırıyor ya da reklam gelirlerini gerçek sahibine iade ediliyordu. Şüphesiz ki oluşturdukları güvenlik ağı ile YouTube bu konuda çok başarılı.

Fakat konu içerik hakkı ihlali olmadığında işler karışıyor. Daha önceden de yaşandığı gibi artık IŞID gibi terör örgütleri yapacakları eylemleri YouTube ve Facebook gibi büyük paylaşım sitelerinden duyuruyor. Hatta bununla yetinmeyip eylemlerini kaydedip bu ortamlarda yayınlıyorlar.

Elimize ulaşan haberlere göre bu olayın önüne geçmek için ve IŞID ve diğer terör örgütlerine engel olmak için YouTube, Facebook ve ismi açıklanmayan iki büyük firma kafa kafaya vererek yeni bir güvenlik sistemi hazırladılar.Bu büyük firmaların geliştirdikleri güvenlik sistemi eğer başarılı olursa IŞID’in propoganda yapmasına engel olabilecekleri düşünülüyor.

IŞID Daha Önce Birçok Kez YouTube Üzerinden Eylemlerini Yayınlamıştı

Gazeteci James Foley'i İŞİD'li teröristin infaz etmeden önceki son görüntüsü.

Geçtiğimiz yıllarda IŞID, kendi içindeki infazlarını yayınlamakla yetinmeyip yakaladıkları Amerikalı ve İngiliz ajanların infaz videolarını YouTube üzerinden yayınlamıştı. Umarız ki bu yapılan güvenlik sistemi çalışması başarılı sonuçlanır ve bir nebze olsun teröre engel olunmuş olunur.