03.09.2016 10:10

YouTube, Yayıncıları Kızdıran Bir Güncelleme Yayınladı!

YouTube özellikle Vloggerları kızdıran yeni bir güncelleme yaptı. YouTube’un yeni politikası, birçok videonun para kazanma özelliğini kapatınca ortalık karıştı!

YouTube içerik sisteminde yaptığı bir değişiklikle yayıncılarının gazabına uğradı. Vlog yayını yapan birçok YouTube kullanıcısı, yeni değişiklikten sonra videolarının engele takıldığını veya para kazanma özelliğinin kapandığını duyuran videolar yayınlayınca durumun ciddiyeti ortaya çıkmış oldu. Sadece küçük kanalların değil büyük kanalların da sorun yaşadığını, yayın yapan vlogglerlardan anladığımız güncelleme, önümüzdeki günlerde gündemi bir hayli meşgul edeceğe benziyor! Peki YouTube, bunu durduk yere neden yaptı? İşte YouTube’un yeni güncellemesi ve sebebi!

YouTube’un Yeni Politikası Ortalığı Karıştırdı!

4,5 Milyon abonesi olan Philip DeFranco; YouTube kanalımı kapatıyor ve ben bunu neden yaptıklarını bilmiyorum” isimli bir videosunu YouTube’a yükleyince büyük küçük birçok YouTube yayıncısının sesi oldu. Aslında YouTube, böyle bir güncelleme yapacağını bir iki gün önceden yayıncılarına “Selam Vlog Kardeşliği” başlığı altında duyurmuştu.

youtube-yeni-duyuru

Yüklenen bir videonun kullanıcı dostu reklam modeline uymadığını duyurmak için yayınlanan bildiride; hangi durumlarda içeriklerin engele takılacağını da açıklanıyor. YouTube tarafından yapılan açıklamaya göre özellikle başlıklardaki aldatıcı ögelerin artık engele takılacağı görülüyor. Örneğin; “Cinsel organa benzeyen sebzeler” isimli bir başlıkta video atılınca artık videolar engeli aşamayacak. Aslında yeni politikayı incelediğimizde biz izleyicilere oldukça mantıklı bir güncelleme olarak gelirken sadece bu sektörden para kazanan insanları kızdırdığını net bir şekilde anlayabiliyoruz!