05.12.2016 21:03

YouTube Yıldızı Irkçı Yorumlardan Şikayetçi

Irkçılık sadece sokaklarda yaşanmıyor. YouTube'da da ırkçı yorumlara maruz kalan birçok yayıncı var. İşte onlardan birisi olan YouTube yıldızı!

Dünyanın en büyük problemlerinden biri olan ırkçılık her platformda kendini belli ediyor. Jennifer Olaleye isimli bir YouTube yıldızı aldığı ırkçı yorumlardan oldukça müzdarip olduğunu Instagramdan duyurdu. Sadece ten renginden dolayı insanları yargılayan bu garip insan grubu YouTube yıldızını instagram ve diğer platformlarda yorum yağmuruna tutunca olaylar büyüdü. İşte ırkçı yorumlara maruz kalan ünlü YouTube yıldızı Jennifer Olale!

YouTube Yıldızı Irkçı Yorumları Açığa Vuruyor

youtube-irkci-yorumlar
YouTube‘da bir süredir makyaj videoları çeken Jennifer Olaleye tahmin edebileceğiniz gibi ten renginden dolayı ırkçı yorumlara maruz kalıyordu. Bu durumu yaşayan diğer yayıncılar yerine ırkçı yorumları ifşa eden YouTube yıldızı, kendisine yazılan korkunç kelimeleri teker teker ortaya serdi. Yapılan ırkçı yorumların sahipleri, YouTube yıldızının fanları tarafından mesaj yağmuruna tutulunca hesaplarını kapatmak zorunda kaldılar. Jennifer’ın ırkçı yorumları görmezden gelmemesi bu alanda bir emsal teşkil edeceğe benziyor. Bakalım ülkemizde de ırkçı olmasa da YouTube ünlülerinin aldığı kötü yorumlara da benzer girişimlerde bulunacak mı?