28.07.2016 09:00

YouTube Yıldızının Kazancı Dudak Uçuklatıyor!

YouTube’un en fazla abonesine sahip olan PewDiePie kanalı 2015 yılındaki gelirinin açıklanmasıyla şok etkisi yarattı. İşte YouTube yıldızının inanılmaz kazancı!

Geçtiğimiz günlerde Warnes Bros firmasının oyununa pozitif yorumda bulunması için ödeme yapıldığı iddia edilen YouTube yıldızı Felix Kjellberg bu iddiayı yalanlamış ve normal bir anlaşma olduğunu belirtmişti. İşte YouTube bu iddia ile çalkalanırken çok geçmeden yeni bir iddia daha yayınlandı. İddialara göre PewDiePie kanalının 2015 yılındaki toplam kazancı tam 8.1 milyon dolar!

YouTube’un En Popüler Kanalı PewDiePie!

youtube-yildizi-kazanci3

Adeta para basma makinesine dönüşen, gerçek adı Felix Kjellberg olan İsveçli bir gencin açtığı PewDiePie kanalı, YouTube’da Justin Bieber ve Rihanna’dan daha fazla aboneye sahip. Yaklaşık 50 milyon abonesi olan bu çılgın YouTube kanalı genel olarak oyun yorumlamalarının yapıldığı bir kanal. Felix bu alanda o kadar başarılı ki kendine has olan tarzı birçok YouTube yayıncısı tarafından taklit bile ediliyor. Ayrıca 26 yaşında olan YouTube yıldızı Felix, dünyanın en etkili 100 kişisi arasına girmiş bulunuyor. Felix’in sahip olduğu PewDiePie kanalının izlenim sayıları 8.1 milyon doları kanıtlar cinsten. PewDiePie kanalı aylık yaklaşık 350 milyon izlenim alıyor.

Bu arada Felix ile Warner Bros arasında geçen pozitif yorum krizi ile ilgili hazırladığımız haberleri buradan ve buradan okuyabilirsiniz.