05.09.2016 12:17

YouTube Yıldızının Twitter Hesabı Kapatıldı!

YouTube fenomeni, Twitter üzerinden bir arkadaşı ile beraber İşid’e katıldığını açıklayınca ortalık karıştı! YouTube’un ünlü ismine yanıt ise Twitter’dan geldi!

YouTube’un bir numaralı ismi PewDiePie ne yapsa olay oluyor! Marina Joyce hakkında yaptığı yorumlardan sonra bu defa da terör örgütü İŞİD hakkında attığı tweet olay oldu! Yine kendisi gibi Youtube fenomeni olan arkadaşı JackSepticEye ile beraber İŞİD’e katıldıkları konusunda esprili bir tweet atan Felix başına iş aldı. Başına iş aldı diyoruz çünkü şaka amacıyla atılan bu Tweet’ten sonra YouTube yıldızının gerçekten İŞİD’e katıldığını söyleyen haberler çıktı. Ve bunu gören Twitter yönetimi YouTube yıldızı Felix’in hesabını kısa bir süreliğine kapattı! Peki ama bu olayın aslı ne? İşte tüm gerçekleri ile İŞİD, Twitter ve YouTube Yıldızı Felix krizi!

YouTube Fenomeninin İŞİD Şakası Başına Dert Oldu!

youtube-yildizi

Felix yani PewDiePie YouTube kanalının yayıncısı, Twitter üzerinde arkadaşı ile şakalaşırken kullandığı sözler olay oldu. Şakayı yapmadan önce onay tikini kaldırıp yerine dünya simgesi koyan YouTube fenomeni Felix’in twitter hesabı kapatıldı! “ Ben ve JackSepticEye İŞİD’e katıldık işte bu yüzden onay simgemiz yok” diye esprisini ciddiye alan haberlerin çıkmasından kısa bir süre Twitter hesabı kapatılan Felix, kapatılma olayını Facebook hesabından duyurdu. Aslında atılan Tweet’in espri olduğu YouTube yayıncılarının şakalaşmalarından bariz belliydi. YouTube fenomeninin attığı İŞİD’e katıldık Tweet’ine  arkadaşının “Hayır, ben sana Nazilere katıldık dedim” şeklinde cevap vermesinden espri olduğu anlaşılan Tweet yüzünden kısa bir süre olsa da Twitter hesabı kapalı kalan Felix, görünen o ki 2016 yılının en büyük şakasını yapmış!

Felix’in konu ile ilgili açıklamasını buradan izleyebilirsiniz: