12.07.2016 20:16

YouTube Yıldızlarına İlginç Ödeme!

YouTube yüzünden artık rekabet şartları değişiyor. YouTube’da çeşitli uygulamalar yaparak reklam yapan firmaların farklı bir yöntem kullandıkları ortaya çıktı!

Biliyorsunuz ki artık yapımcı firmalar reklam platformu olarak YouTube’u etkin bir şekilde kullanıyorlar.

Firmalar artık YouTube’a reklam vermekle yetinmeyip, YouTube yıldızlarına ürünlerini gönderip tanıtım yapmasını istiyorlar.

İşte bu firmalardan birisinin daha önce farklı bir yöntem kullanarak, adil rekabeti bozan bir reklam yaptığı ortaya çıktı.

YouTube’da Yapılan İlginç Reklam Uygulaması!

Geçtiğimiz günlerde Warner Bros yapımcı şirketi yaptıkları bir oyunun videosu için iyi yorum yapması gibi birçok konu karşılığında YouTube’un en büyük ismiyle anlaştığı ortaya çıktı.

youtube-reklam-odemesi

Amerikan Adil Ticaret Kurumu tarafından açıklanan bildiriye göre Warner Bros, 2014 yılında Middle-earth: Shadow of Mordor isimli oyunla YouTube’un yıldızı PewDiePie ile anlaştığı ortaya çıktı.  YouTube’da izlenim sayıları oldukça yüksek olan Felix, bu anlaşmaya göre oyun hakkında pozitif yorumlarda bulunmuş.

Bu olayın ortaya çıkmasından sonra Warner Bros yöneticileri, bu tür bir YouTube reklamı yaptığını kabul etmekle kalmayıp gelecekte bu tür YouTube reklamları takip etmenin ve yorumların reklam amacıyla yapılıp yapılmadığını ifşa etmenin oldukça zor bir hale geleceğini söyledi.