21.08.2016 01:51

YouTube’a Erişimde de Yavaşlık Var!

Gaziantep saldırısının ardından YouTube gibi sosyal medya sitelerinde yavaşlık yaşandığı gözleniyor. İşte YouTube'a erişimdeki yavaşlık ile ilgili detaylar!

Gaziantep’teki hain saldırı sonrası sosyal medya sitelerinde yavaşlatma uygulamasına gidildiği düşünülüyor. Facebook ve Twitter’da yaşanan yavaşlık an itibariyle ünlü video paylaşım sitesi YouTube’da da yaşanıyor. Kullanıcılar diğer sosyal medya platformlarından YouTube’a erişimde yaşadıkları yavaşlığı dile getiriyorlar.

 

Yavaşlatma Uygulaması ve YouTube

Ülkemizde yaşanan bazı acı olaylar sonrasında internet üzerinden yaşanabilecek olası bir infiali veya spekülasyonu önlemek için tedbir amaçlı bir dizi uygulama yapılıyor. Bu kapsamda özellikle Facebook, Twitter ve YouTube gibi ülkemizde de milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal medya sitelerine erişimde bir süreliğine yavaşlık veya engel uygulaması yapılıyor. Bu sayede bu tip internet üzerinden yapılabilecek istenmeyen olayların bir nebze de olsa önüne geçilebiliyor.

Facebook ve Twitter’da da olduğu gibi YouTube’a da erişimde yaşanan yavaşlık ile ilgili henüz resmi makamlardan bir açıklama gelmedi. İlerleyen saatlerde bu yavaşlıkların sona ereceğini düşünüyoruz.