16.12.2016 04:39

YouTube’da Amerikalı Seçmenlerin Videosu Fırtına Gibi Esiyor

YouTube'da Amerikan başkan seçimlerinin etkisi hala devam ediyor. Aralarında ünlülerinde bulunduğu bir video çeken seçmenler YouTube'da zirveye oturdu!

Amerika’da Donald Trump‘ın başkan olmasının etkisi tahmin edildiği gibi uzun sürüyor. Bu etki sadece televizyon kanallarına veya sokaklara yansımakla kalmayıp çağımızın en büyük iletişim ve yayın ağı olan YouTube‘a da yansıyor. Unite For America isimli kanaldan yayınlanan A Message for Electors to Unite For America ( Amerika’ya seçmenlerinden bir mesaj ) adlı video YouTube‘da son 24 saatte yüksek izlenim alarak ABD popüler YouTube videoları listesinde başa oturdu. Peki seçmenler, YouTube aracılığı ile Amerika devletine nasıl bir mesaj gönderdi?

YouTube’da Donald Trump Etkisi Devam Ediyor

Aralarında J.Smith Cameron, Noah Wyle gibi ünlü isimlerinde bulunduğu video an itibari ile son 24 saatte YouTube Amerika’da en fazla izlenen video olmayı başardı. Peki oldukça hızlı bir şekilde izlenimleri artan bu YouTube videosunda konuşmacı ünlüler neden bahsediyorlar? Ana teması Amerika’da uygulanan seçim yönteminin değiştirilmesi gerektiği yönünde olan YouTube videosunda seçmenlerin parti seçmeden yalnızca isimlere direkt olarak oy verebilmeleri gerektiğine değinilmiş. Bakalım Amerika hükümeti oldukça ses getireceğe benzeyen bu YouTube videosuna bir karşılık verecek mi?