Algoritmanın sizi daha fazla ön plana çıkarabilmesi için bir çok ayrıntıyı gözden geçirmeli ve içeriklerinizi buna göre oluşturmalısınız.

Thumbnail Oluşturmak

Thumbnail yani videonun kapak fotoğrafını oluştururken mümkün olduğunca az yazı içeren ve dikkat çekici bir kapak oluşturmalısınız. Ayrıca yüzünüz mutlaka gözükmeli çünkü yüzünüzü içermeyen video kapak fotoğrafları ne kadar ilgi çekici yapılırsa yapılsın insanlar mutlaka yüzünüzü görmek isteyecek ve göremediğinde büyük ihtimalle videoya giriş yapmayacaktır. Bu da sizin izlenmelerinizi düşürür ve algoritmanıza zarar verir. Ayrıca thumbnail oluştururken parlak ve canlı renkler kullanmaktan çekinmeyin, bunlar sizin videonuza daha fazla erişim olmasını sağlar.

Düzenli İçerik Paylaşmak

Youtube algoritmasını en çok etkileyen şeylerden biri düzenli video paylaşmaktır. Aboneniz veya izleyen sayınız ne kadar az olursa olsun düzenli ve istikrarlı bir şekilde içerik paylaşmak sizin ön plana çıkmanıza ve insanların ana sayfasına düşmenize olanak tanır. Algoritma her zaman düzenli bir şekilde içerik paylaşan insanlara dikkat çeker ve bunları ön plana çıkartır.

Opera’dan yapay zeka destekli tarayıcı tanıtıldı! Opera’dan yapay zeka destekli tarayıcı tanıtıldı!

Başlığa ve Hashtaglere Dikkat Etmek

Videonuza koyduğunuz başlık önemlidir, çünkü insanlar videoya giriş yapmadan önce mutlaka başlığı okur. Başlığınız çok uzun olmamakla birlikte dikkat çekici bir başlık olmalıdır ki insanları etkisi altına alabilsin ve videoya giriş yapmasını sağlasın. Ayrıca videonuzun açıklama kısmında oluşturduğunuz hashtaglerde çeşitli ve videonuzla alakalı olduğu sürece videonuz mutlaka diğer insanların önüne düşecektir. 

Video Editini Dikkat Çekici Şekilde Yapmak

Bir çok kişi video editine önem vermeden videolarının ön plana çıkacağını sanıyor ancak bu yanlıştır. Örneğin videoyu açtığınız ve kapattığınız kısımlarda elinizin kameraya uzandığı kısımları kesmeniz gerekir. Aynı şekilde video içinde konuşurken takıldığınız veya uzun ve garip sessizliklerin olduğu kısımları kesmeniz insanları videonun içinde tutacaktır. Yine benzer şekilde videonun içinden can alıcı kısımları alıp bunları videonun ilk 5 veya 10 saniyesine yerleştirmeniz de insanların videonun içinde neler olduğunu önceden görmesini sağlayacak ve videonun devamını izlemelerini sağlayacaktır.