16.09.2016 13:13

YouTube’dan Avrupalı Müzisyenlere Büyük Kıyak!

Geçen günlerde YouTube’a tepkilerini gösteren İngiliz müzisyenlerinden sonra şimdide Avrupalı müzisyenler ayağa kalkınca, YouTube iltimas vermek zorunda kaldı!

İngiliz sanatçıların “YouTube paramızı eksik ödüyor!” baskısından sonra daha önce de ayaklanmış olan Avrupalı sanatçıların baskıları sonuç verdi. YouTube bazı sanatçılara diğer sanatçılara ödediği tutardan daha fazla ücret ödemeyi planladığını açıkladı! İşte YouTube’un Avrupalı müzisyenler hakkındaki yeni kararları!

 

YouTube Krizi Büyüyor!

1000 sanatçıdan fazla ünlünün YouTube’un paralarını değerinden az olarak ödediği konusundaki iddiaları büyümeye devam ediyor. İçinde Lady Gaga ve Coldplay gibi çok ünlü sanatçıların da imza atmış olduğu tepkiler çığ gibi büyürken YouTube’dan geri adım geldi. Ödemelerin tekrar belirleneceğini ve gerekirse daha fazla ödeme yapılabileceğini belirten YouTube ekibi Avrupa komisyonunun da dahil olduğu baskılara karşı daha fazla duramayacağa benziyor. Ayrıca bahsi geçen baskıları yapanalar sadece müzisyenler değil. YouTube’u değerinden daha az ödeme yaptığı ile suçlayanların arasında söz yazarları ve müzik yapım firmalarının da bulunduğu biliniyor. Dünyanın en değerli firmalarından biri olan YouTube bakalım bu konu hakkında nasıl bir adım atacak? Sanatçıları tatmin edebilecek kararlar çıkacak mı? Technolat.com, her zamanki gibi YouTube hakkındaki tüm gelişmeleri anında sizlere aktarmaya devam edecek!