08.07.2016 22:56

Youtube’dan Televizyon Yayıncıları için Canlı Yayın İmkanı!

YouTube, canlı yayın desteğine geçtikten sonra şimdide televizyon yayıncılarına özel canlı yayın hizmeti vermeye hazırlanıyor! İşte YouTube'un yeni gelişmesi!

Periscope, Twitch, YouNow gibi canlı yayıncılardan sonra geçtiğimiz aylarda YouTube da canlı yayın hizmetine başlamıştı. YouTube’un canlı yayın işine girmesinden sonra dengelerde ciddi değişiklikler olmuştu. Tüm bu gelişmelerin ardından YouTube’un, TV kanallarına da canlı yayın desteği vermeye hazırlandığı bilgisi elimize ulaştı.

ESPN,ABC ve CBS gibi büyük kanalların kullanacağı YouTube’un canlı yayın hizmetine uygulamaya girdikten sonra çoğu kanalın geçeceği düşünülüyor.

youtube-tv-kanallarina-canli-yayin-verecek

YouTube, Netflix’in Yerini Alabilecek mi?

YouTube RED projesi ile televizyon yayıncılığına el atması beklenen YouTube, bu yaptığı hizmetle beklenenleri onaylamış oldu. Biliyorsunuz ki zaten halı hazırda TV kanalllarının YouTube hesapları bulunuyordu. Fakat TV yayını yapan kanallar canlı yayınlarını YouTube‘a taşımamışlardı.

Bu gelişmeden sonra TV kanalları, canlı yayınlarını YouTube’a taşırsa işler değişebilir. Çünkü Bloomberg’in yayınladığı bilgiye göre YouTube’un vereceği canlı tv desteğinin fiyatı aylık 35 doların altında olabilir.

Netflix, Hulu, Amazon gibi yayınlarını İnternet üzerinden yapan firmalar, video platform devi olan YouTube’un bu alana adım atmasıyla sıkıntılı günler yaşayacağa benziyorlar.