07.09.2016 21:45

iPhone 7 Özellikleri Belli Oldu!

Apple'ın düzenlediği tanıtım etkinliğinde iPhone 7'nin özellikleri belli oldu. İşte uzun süredir merakla beklenen iPhone 7 özellikleri ve detayları!

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 7, Türkiye saati ile 20:00’da başlayan tanıtım etkinliğinde ortaya çıktı. iPhone 7’yi uzun süredir bekleyen diğer iPhone kullanıcıları ve teknolojiyi yakından takip edenler iPhone 7 ve iPhone 7 Plus özelliklerini ve tasarımsal olarak nasıl olacağını merakla bekliyorlardı. Apple etkinliğinde bütün bunlar yanıt buldu. Artık iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın piyasaya sürülmesine de bu tanıtım etkinliği ile birlikte sayılı günler kaldı!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Özellikleri Neler?

iPhone 7 “Jet Siyahı” adı verilen yeni bir renk ile birlikte satışa sunulacak. iPhone 7 ayrıca suya veya toza karşı IP67 sertifikası ile birlikte koruma sağlıyor. Daha önce sadece Plus modellerinde yer alan OIS(Optik Görüntü Sabitleyicisi) de artık her iki modelde de yer alıyor.

Live Photos görüntülerinin düzenlenmesi de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile birlikte artık mümkün oldu. iPhone 7 Plus modelinde yer alan çift kameralardan birisi geniş açılı çekimler yapılabilmesini de mümkün hale getirdi.

iPhone 7’de olup olmayacağı çok konuşulan 3.5mm kulaklık girişi de iPhone 7 modellerinde yer almıyor. Beklendiği gibi Lightning girişi üzerinden güç ve kulaklık girişi sağlanacak.

iPhone 7 ile birlikte çift stereo hoparlör de daha iyi bir ses deneyimi sunacak. Ses noktasında bir diğer yenilik ise kablosuz AirPods oldu. Wireless üzerinden kablosuz bağlantı kuran yeni AirPods çok dikkat çekiyor.

iphone-7-iphone-7-plus

iPhone 7 Özellikleri:

Ekran: 4.7 inç Retina Display HD IPS LCD 750 x 1334 piksel çözünürlük

İşlemci: A10

Arka Kamera: 12 megapiksel(f/1.8 diyafram aralığı), 30 FPS 4K Video Çekim Desteği, Quad-LED True Tone Flash, OIS

Ön Kamera: 7 megapiksel

İşletim Sistemi: iOS 10

iPhone 7 Plus Özellikleri:

Ekran: 5.5 inç Retina Display HD

İşlemci: A10

Arka Kamera: 12 megapiksel çözünürlükte çift kamera(f/1.8 diyafram aralığı), 30 FPS 4K Video Çekim Desteği, Quad-LED True Tone Flash, OIS

Ön Kamera: 7 megapiksel

İşletim Sistemi: iOS 10

Bakalım Apple’ın yeni gözdesi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus bütün bu özellikleri ile birlikte önümüzdeki dönemlerde nasıl bir satış grafiği yakalayacak? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.