Son birkaç aydır emekliler için sık sık müjdeli haberler geliyor. Ara zam gelmeden maaşların 7 bin 500 TL olması, ikramiyelerin2 bin TL’ye arttırılması, promosyonlar için bankaların rekabeti, Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve ardından emeklilik reformu. Öte yandan bankaların birçoğu emekliler için çeşitli kampanyalarını aralıklı olarak sunuyor.  

Türkiye’nin kamu bankası Ziraat Bankası ise emeklilere özel sıfır bir kampanyayı sundu. Yalnızca emeklilere özel kampanyada ihtiyaç kredisi sınırlarını en avantajlı biçimde oluşturan Ziraat Bankası, ayrıca “En düşük faizli emekli ihtiyaç kredisi” ile vatandaşların ihtiyaçlarına çözüm bulmasına yardımcı oluyor. Peki, en düşük faizli emekli ihtiyaç kredisi detayları neler? Düşük faizli emekli ihtiyaç kredisi şartları neler? İşte ayrıntılar... 

düşük faizli emekli ihtiyaç kredisi

MAAŞIN 20 KATINA KADAR LİMİT 

Ziraat Bankası emekli ihtiyaç kredisinde sağladığı limitle gözleri kamaştırıyor. Emeklilere özel olarak ayrıcalıklı bir limit veriyor. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında emeklilik haklarını almış vatandaşlara maaşlarının tam 20 katı ihtiyaç kredisi sağlıyor. 200 bin TL civarında sağladığı destek kredisi ile emekliler ihtiyaçlarını rahatlıkla halledebiliyor.  

Maddi anlamdaki problemler, sağa sola olan borçlar, sağlanacak bir eğitim, düğün, ev, sağlık ve benzeri harcamalar, tüm nakit ihtiyaçlarında kamu bankası olarak emeklileri Ziraat Bankası destekliyor.  

EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ ŞARTLARI 

Ziraat Bankası’nın sağladığı ihtiyaç kredisinden faydalanmak ve düşük faizler ile nakit çekmek isteyen emekliler için kredi notu önem taşıyor. Kredi notu riskli olmayan emekliler rahatlıkla Ziraat Bankası’nın nakit desteğinden faydalanabiliyor. En düşük faizli ihtiyaç kredisi desteği emekliler için Ziraat Bankası’ndan sağlanıyor. 

düşük faizli emekli ihtiyaç kredisi veren banka

Samsung’un Yeni Göz Bebeği: S24 Serisi Samsung’un Yeni Göz Bebeği: S24 Serisi

Çekilecek limitte 36 aya kadar azami vade süresi tanımlanırken, emeklilerin maddi anlamdaki yüklerinden kurtulması da kolaylaşıyor. Ziraat Bankası müşterisi olan emekliler mobil ve internet bankacılığı aracılığı ile başvuru yaparken henüz müşteri olmayan emekliler ise en yakın Ziraat Bankası şubesinden müracaatlarını sağlayabiliyor. Ancak emeklilerin başvuru yaparken mutlaka kredi notu durumu ile ödeme kabiliyetini değerlendirmesi gerekiyor. Buna göre limit ve ödeme seçeneklerini emekliler doğru şekilde planlamalı.