Aile Bakanlığı Bayram öncesinde vatandaşlara nakit yardım imkanı sunmaya devam ediyor. e-devlet üzerinden başvuru ekranı açıldı bakanlık Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi bahanelere 15.000 TL bayram yardımı verecek. Yeni Bakan Mahinur Özdemir Göktaş talimat verdin çalışmalar başladı. TC kimlik no ve şifre ile e-devlet üzerinden başvuru yapanlar yardımdan faydalanacak. T.C kimlik numarası sonuna göre başvurular aile Bakanlığı sekmesi altından yapılacak. Aman dikkat bu ödemeyi kaçırmayın. Çünkü yarın Ödeme için son gün.

Realme atağa geçti! Realme 12x geliyor! Realme atağa geçti! Realme 12x geliyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi hanelere her ay düzenli sosyal yardım ve destek ödemesi sağlanıyor. Aile Destek paketi kapsamında verilen ödemeler 12 ay boyunca devam ediyor. Bakanlık bayram öncesi de dar gelirli Haneler için duyuru yaptı. Ailelere 15.000 TL Bayram desteği verilecek. Bakanlıktan yapılan açıklamada T.C kimlik kartı ile PTT şubelerine gidenlerin ödemeden faydalanacağı duyuruldu. Aile Bakanlığı tarafından verilecek olan bayram yardımı için başvurular ise e-devlet üzerinden yapılacak.

TC KİMLİK NUMARASINA GÖRE BAŞVURU

Bayrama 2 gün kala aile Bakanlığı kolları sıvadı. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi Haneler için kesenin ağzı sonuna kadar açıldı. e-devlet üzerinden başvuru yapan hanelere bakanlıktan 15.000 TL karşılıksız ve geri ödemesiz destek veriliyor. Aile Bakanlığı'nın bu destek ödemesi Aile Destek paketi kapsamında yapılıyor ve tek sefere mahsus olarak sağlanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen ödemeden faydalanmak isteyenler TC kimlik numarasının sonuna göre e-devlet üzerinden başvuru işlemlerini yapabiliyor. Başvurusu olumlu sonuçlananlar için adres ise PTT oluyor.

bayram-yardimi-1

15.000 TL BAYRAM YARDIMINI T.C KİMLİK KARTI İLE ALABİLİRSİNİZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanacak olan 15.000 TL bayram yardımı PTT'den T.C kimlik kartı ile giden hak sahiplerine ödeniyor. Bu yardımdan yararlanabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gibi şartlar aranıyor. Bu şartları yerine getirenler başvuru işlemlerine e-devlet'ten yaptıktan sonra PTT'ye giderek ödeme alabiliyor.

Bayram desteği olarak bilinen bu yardım aile Bakanlığı tarafından tek sefere mahsus olarak veriliyor. O sebeple Yardım almak isteyen aynı haneden bir kişinin başvuru yapması gerekiyor.