Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Faiz kararı ile birlikte döviz kurlarında da hızlı bir Yükseliş başladı. Bu sabah saatlerinde Dolar kuru 25 TL sınırını geçerken Euro ise 28 TL'ye kadar dayandı. Sektör Kaynaklarına göre dolar ve Euro'da Yaşanan bu artış akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansıyacak. Hem de akaryakıt fiyatlarına Okkalı zam gelecek. Araç sahipleri dikkat. Depoları doldurmayan bin pişman olur. Akaryakıtta dev zam yolda LPG benzin motorin fiyatları rekora koşacak. Detaylar haberimizde…

Merkez Bankası faiz kararı sonrası Dolar kuru resmen füze gibi fırladı. Her geçen dakika dolar kurunda Yükseliş devam ederken akaryakıt fiyatları ne olacak sorusunun yanıtı da gündeme geldi. Araç sahipleri Karalar bağlayacak Çünkü akaryakıta dev zam bekleniyor. Hem de üçlü zam gelecek. Benzin motorin LPG hepsi artacak. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre akaryakıta döviz ayarı kısa süre içinde gelecek? Kurban Bayramı öncesi tatile ve seyahate çıkmayı düşünenler geç kalmadan depoları fullesin. Peki, akaryakıtta ne kadar zam gelecek? Benzin motorin ve LPG’ye kaç TL zam geliyor?

akaryakita-dev-zam-geliyor-benzin-motorin-ve-lpg-fiyatlari-cayir-cayir-el-yakacak-2

AKARYAKIT FİYATLARINA OKKALI ZAM GELİYOR

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Dün saat 14.00'te faiz kararını açıkladı. Faiz 15'e yükseltilirken Dolar kuru ve euro kuru anında tepki verdi. Dün itibariyle yükselişe başlayan Dolar kuru bugün sabah saatlerinde 25 TL seviyesini geçerek 25,19 seviyelerine kadar yükseldi. Euro TL ise şu dakikalarda 27,54 TL'den işlem görüyor. Piyasalarda hızlı Yükseliş devam ederken akaryakıt fiyatları içinde kötü haber geldi. Benzin motorin LPG fiyatlarının tamamına zam geliyor.

Xiaomi Redmi Note 13 Şubat Ayında Ne Kadar? Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G Fiyat Listesi Açıklandı! Xiaomi Redmi Note 13 Şubat Ayında Ne Kadar? Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G Fiyat Listesi Açıklandı!

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre dolar kurunda Yaşanan bu Yükseliş akaryakıt fiyatlarına Okkalı zam olarak yansıyacak. Akaryakıt fiyatlarına gelecek olan zammın ₺2'nin üstünde olacağı tahmin ediliyor. Hatta kademeli olarak daha fazla da zam yapılabilir.

BENZİN MOTORİN VE LPG FİYATLARINA NE ZAMAN ZAM GELECEK?

Peki, benzin motorin ve LPG'ye ne zaman zam geliyor? Akaryakıt fiyatları ne zaman artacak? Sektör kaynakları akaryakıt zammı için şu anda Bir tarih vermedi. Ancak Kurban Bayramı öncesinde akaryakıt fiyatlarına zam olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bugün ya da yarın zam kararının açıklanması bekleniyor.