11.09.2016 11:41

Akıllı Telefon İle Glokom Teşhis Edilebilecek!

Teknoloji sayesinde ile sağlık alanına da giren akıllı telefonlar ile artık glokom hastalığını teşhis edilebilecek. Akıllı telefonlar her şeyimiz olmak üzere!

İlk akıllı telefonunuzu aldığınız da evde oturduğunuz yerden bazı hastalıklarınızın teşhisini yapabileceğinizi düşünmüş müydünüz? İşte teknoloji o kadar şaşırtıcı bir hızla gelişiyor ki bundan elbette akıllı telefonlar da nasibini alıyor. Cambridge üniversitesinde yapılan çalışmaya göre; kısa bir süre sonra akıllı telefonlar VR gibi bir aparat kullanılarak elektrocardiogram çekebilecek. Yani bu da demek oluyor ki kısa bir süre sonra göz hastalıklarımızı teşhis etmek için akıllı telefonlarımız yeterli olacak!

Akıllı Telefonlar Göz Hastalıklarını Teşhis Edecek!

akilli-telefon-glokom

Başta halk arasında göz tansiyonu olarak bilinen Glokom olmak üzere, geliştirilen bir teknoloji sayesinde birçok göz hastalığının teşhis edilebileceği düşünülüyor. Göz tansiyonu gibi tüm hayatı etkileyen bir hastalığın sadece akıllı telefon ve bir aparat ile teşhis edilebileceği haberi oldukça hızlı yayıldı. Takacağımız VR benzeri bir ürün ile akıllı telefonumuz sayesinde göz kardiografı çekilebileceğini aktaran araştırmacılar, bu işlemin yalnızca her göz için 5 dakika civarı süreceğini söylüyor. Üstelik bu teknolojik cihazın sadece 25 dolar fiyatından satışa sunulacağı gelen bilgiler arasında. Bakalım ilerleyen günlerde akıllı telefonlar bizi daha ne kadar şaşırtacak!