16.05.2016 23:00

Akıllı Telefon Temizliği Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon temizliği her akıllı cep telefonu kullanıcısını dikkat etmesi gereken önemli bir noktadır. Peki akıllı telefon temizliği nasıl yapılır?

akilli-telefon-temizligi-nasil-yapilir

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiği andan beri her seferinde farklı bir tehdit ile karşımıza çıkmıştır. Bir dönem yaydıkları radyasyon ile büyük eleştiri konusu olan akıllı telefonlar günümüzde bu tehlikeden arınmış, çok düşük seviyede radyasyon yayan cihazlar haline dönüşmüş durumdalar. Fakat artık yeni bir akıllı telefon tehdidi var. Uzun süreli kullanımda bakterileri ve mikropları etrafına toplayan akıllı telefonlar düzenli aralıklarla temizlenmedikleri sürece önce sahibine daha sonra da çevresine mikrop saçıyor. Peki akıllı telefon temizliği nasıl yapılır, akıllı telefon temizliği yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Akıllı Telefon Temizliği

Telefon Ekranı Temizliği

Telefon ekranı temizliği konusunda öncelikle kullandığımız akıllı telefonun ekranının üzerinde bir jelatin bulunmuyorsa mutlaka bir jelatin çekilmelidir. Jelatinler akıllı telefonumuzun ekranını dışarıdan gelebilecek darbelerden koruduğu gibi aynı zamanda temizliğini de kolaylaştırmaktadır. Jelatinler 1 veya 2 ay gibi düzenli aralıklarla değiştirilmelidir.

Telefonunuz Elden Ele Dolaşmasın

Mümkün olduğunda telefonunuza dokunan tek kişi siz olun. Elden ele dolaşan veya birden fazla kişi tarafından kullanılan telefonlar hızlı kirlenmektedir ve çevresine tehdit saçmaktadır. Eğer telefonunuz bir süre başka kişilerin elinde durmuşsa (örnek olarak teknik servis) cihazınızı elinize aldıktan sonra sıkı bir şekilde temizliğini yapın.

Aksesuarlarınızı Temiz Tutun

Kılıf temizliği de akıllı telefon temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Akıllı telefonunuza kıyasla en çok kir kılıfınızda birikir ve düzenli aralıklarla kılıfınızı temizlemeniz gerekir.

Telefon kılıfı nasıl temizlenir?

Pamuk ile birlikte diş macunu veya aseton kullanarak kılıflarını temizleyebilirsiniz. Bu işlemi 3 ayda 1 kere tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

Kablo Temizliği Unutulmamalı

Akıllı telefon temizliği kadar kablo temizliği de çok önemlidir. Kablolarınızın dışını ıslak mendil ile, girişlerin içini ise kulak çubuğu veya üfleyerek temizleyebilirsiniz.

Akıllı telefon temizliği konusunda dikkat edilmesi gereken başlıca noktalar bunlardır.

Kategoriler: Rehber