İçeceklere Yeni Zamlar Yükleniyor: Kola, Cappy, Sprite, Fusetea, Fanta İçeceklere Yeni Zamlar Yükleniyor: Kola, Cappy, Sprite, Fusetea, Fanta

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bombayı patlattı. 150 bin TL faizsiz kredi ile vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması artık mümkün. Başvuruları başlayan kredi 48 ay taksitle faizsiz şekilde ödenecek. Peki, 150 bin TL faizsiz krediye kimler başvuru yapabilir? Faizsiz 150 bin TL devlet desteği detayları neler? İşte ayrıntılar... 

Evlenecek çiftlerin yuvalarını rahat şekilde kurabilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan devlet desteği verileceğini açıkladı. Destek kapsamında 150 bin TL evlenecek çiftelere sağlanacak ve geri ödemeler 2 yıl sonra başlayacak. Ayrıca 4 yıl içinde de ödemeler gerçekleşecek. Yani evlenecek çiftler 150 bin TL faizsiz krediyi 6 yıl sonra ödemiş olacak. Böylelikle rahatlıkla düğünlerini yaparak evlerini kurabilecekler. 

evlilik kredisi başvurusu ne zaman başlayacak

EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI MI? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın evlenecek çiftlere verdiği müjde ile milyonlarca çift kredi başvurularının başlamasını bekliyor. Kredi başvurularının başlaması ile yüz binlerce vatandaşın arka arkaya düğünlerini gerçekleştirme planı var. Bu noktada beklenen ise Aile ve Gençlik Bankası’nın kurulması. Aile ve Gençlik Bankası üzerinden sağlanacak olan evlilik kredisi tam 150 bin TL olacak. 48 ayda ödenecek olan evlilik kredisi ilk 2 yıl ertelenecek. Böylelikle yeni evlenen çiftler düzenlerini rahatlıkla kuracak. Bunun yanı sıra çocukların eğitim hayatını desteklemek amacı ile çeşitli projeler de yer alacak.  

evlilik kredisi başvuruları başladı mı

Kurban Bayramı dönüşünde Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarına hızla devam edecek. Çalışmaların hızla sürdürülmesi ile Aile ve Gençlik Bankası kurulacak. Ardından evlilik kredisi başvuruları açılarak evlenecek çiftlere müjdelenecek. Çalışmalar son aşamaya gelirken evlilik kredisinin ise en geç Ekim ayından itibaren gençlere sunulacağı biliniyor. Evlilik kredisinin aylık taksit miktarı ise 2 yıl sonra 3 bin 125 TL olarak 4 yıl süreyle ödenebilecek.