Altın fiyatlarında yükseliş kaldığı yerden devam ediyor. Vatandaşlar altın almak istiyorsa son fırsatı değerlendirmeli. İşte altın fiyatlarında son durum...  ABD Merkez Bankası’nın yaptığı faiz açıklamasından sonra altın fiyatları ufak çaplı bir düşüş yaşadı. Akabinde bugünle birlikte tekrar yükseliş trendine girdi. 1800 TL’ye kadar sene sonuna kadar çıkacağı noktasında net konuşan uzman isim alımlar için son fırsatların değerlendirilebileceğini belirtti. Peki, 21 Haziran 2023 güncel altın fiyatları ne kadar? Altında yükseliş ne kadar olacak? İşte altın piyasasındaki son gelişmelere dair bilinmesi gereken tüm detaylar...  TCMB (Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası) yarın 14.00’de faiz kararını açıklayacak. Bununla birlikte piyasalarda dolar, altın, euro, kredi faizleri ve birçok noktada değişimler gözlenecek. Faiz arttırımının ciddi bir şekilde gerçekleşmesi bekleniyor.  

İçeceklere Yeni Zamlar Yükleniyor: Kola, Cappy, Sprite, Fusetea, Fanta İçeceklere Yeni Zamlar Yükleniyor: Kola, Cappy, Sprite, Fusetea, Fanta

PİYASALARDA YÜKSELİŞ TRENDİ GÖRÜLÜYOR 

Önceki gün altın fiyatları yüzde 13 oranında bir değer artışı gösterirken bugünse yüzde 25 artış gösteriyor. ONS altın fiyatlarında ise yüzde 0,01 oranında bir yükseliş izlendi. Değerli madenler için yükseliş trendi gözlemlenirken dünya çapında ve ülkemizde vatandaşlar altını ekonomik kriz esnasında güvenli bir yatırım olarak görüyor.  

MERKEZ BANKASI KARARI ETKİLİ OLACAK 

Merkez Bankası’nın yarın açıklayacağı kararla birlikte piyasalarda durum netleşecek. Merkez Bankası’nın faiz arttırımı ile birlikte yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’te ekonomi yol haritasını netleştirecek. Buna göre ülke piyasalarında bir hareketlilik bekleniyor.  Öte yandan TÜİK’in Temmuz’un 5’inde açıklayacağı enflasyon oranları da bekleniyor. Haziran ayında Tüketici Güven Endeksi’nin azalma yönünde olduğu görülürken 85,1 seviyelerinde görüleceği biliniyor. Peki, Türkiye’de altın fiyatları 21 Haziran 2023’te ne kadar?  

21 HAZİRAN 2023 GÜNCEL ALTIN FİYATLARI 

Güne yükselişle başlayan gram altın alış için 1.467,19 TL iken, satışta 1.467,46 TL.   Çeyrek altın ise 2 bin 333 TL alış gösterirken, satışta 2 bin 388 TL olarak izleniyor.  Yarım altının alışı 21 Haziran 2023’e 4 bin 660 TL iken satış fiyatı 4 bin 775 TL görülüyor.  Tam altının güncel fiyatı ise alışta 9 bin 285 TL iken satışta 9 bin 470 TL olarak ekranlarda görülüyor.