Altın fiyatları dolar kurunun yükselişi ile beraber ipin ucu tutulamaz şekilde artıyor. Kısa vadede küçük düşüşler yaşasa da uzun vadede yükseliş tutarlı bir şekilde devam ediyor. Uzmanların altın tahminleri ise kritik detayları ortaya koyuyor. Peki, güncel altın fiyatları ne kadar? 24 Haziran 2023 altın fiyatları ne kadar? İşte detaylar... 

ALTIN FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK 

Altın fiyatlarının istikrarlı yükselişini sürdürmeye devam edeceği biliniyor. Uzman isimlerin arka arkaya açıklamaları ise bazı vatandaşlar için endişe vericiyken, bazı vatandaşlar içinse mutluluk verici. Yatırımcılara uzun vadede fazlasıyla kar getirecek olan altının dolarla birlikte yükselmeye devam etmesi bekleniyor.  

altın fiyatları ne kadar

NET ALTIN TAHMİNİ GELDİ 

Merkez Bankası’nın faiz kararını açıklamasının ardından dolar ve altın kuru bir anda yükselişe geçti. Altın ve Para Piyasaları uzmanı Hatice Koçak faiz kararından sonra yükselişe geçen altına dair bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında “FED’in faiz kararından sonra iki karar daha var. Bunların ardından piyasa tam anlamıyla rotasını belirleyecek. Şu an altın bir sıkışma evresinde. Doların baskısını hissediyor.” ifadelerine yer verdi.  

Hatice Kolçak’ın altın tahmininin yanı sıra diğer uzmanların 1.800 TL tahmininin çok hızlı bir şekilde gerçekleşmesi bekleniyor. İslam Memiş, altın fiyatları 1.500 TL olmadan önce bunu öngörmüştü. Şimdiyse 1800 TL tahmininin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merak konusu. Ayrıca Kapalı Çarşı kuyumcuları da altın fiyatlarının sene sonuna doğru 2 bin TL olmasını öngördüklerini belirtti. Ancak tüm bu tahminlerin dolar ve altının aynı şekilde yükselmesi halinde daha hızlı gerçekleşeceği de düşünülüyor.  

altın ne kadar yükselecek

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI NE KADAR? 

Gram altının alış olarak güncel fiyatı 1.556,96 TL, satış olarak ise 1.558,70 TL.  

Çeyrek altında güncel fiyat alış için 2.501 TL’yi gösterirken, satış içinse 2.585 TL’yi gösteriyor. 

Yarım altının bugün geldiği nokta ise alışta 4.988 TL iken, satışta 5.172 TL. 

Tam altının 9.977,44 TL iken, satışta 10.213,27 TL.