18.05.2016 23:00

Android 6.0’da Pil Yüzdesini Gösterme

Android 6.0 pil yüzdesi gösterme önceki Android sürümlerine göre biraz daha zahmetli. İşte Android 6.0'da pil yüzdesini göstermek için yapmanız gerekenler!

android-6-0-da-pil-yuzdesini-gosterme

Yeni bir akıllı telefon alan her kullanıcının cihazında ilk baktığı şey pilinin ne kadar gittiğidir. Fakat ne kadar pilinizin kaldığını bir görsel üzerinden takip etmek zordur. Bu nedenle kullanıcılar pil yüzdesini göstermek isterler. Android 6.0 pil yüzdesini göstermek konusunda bizi biraz uzun yoldan dolandırıyor. Fakat çok fazla uğraştırmıyor.

Android 6.0 Pil Yüzdesini Gösterme

Android 6.0’da pil yüzdesini göstermek oldukça kolaydır. Eğer üreticiniz bununla ilgili bir ayara başka bir bölümde yer vermediyse veya saf Android kullanıyorsanız Android 6.0’da pil yüzdesini göstermek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Android 6.0’da pil yüzdesini göstermek için yapmanız gerekenler:

İlk olarak cihazınızın bildirim çubuğunu iki kez aşağı çekin ve Ayarlar ikonuna uzunca bir süre basılı tutun. Ardından karşınıza gelen uyarıyı onaylayın. Daha sonra Ayarlar bölümüne gelin ve bu bölümün en altında yer alan Sistem arayüzü ayarlayıcısı seçeneğine dokunun. Arından karşınıza gelen seçenekler arasından Yerleşik pil yüzdesini göster seçeneğini aktifleştirin. Bu adımların ardından Android 6.0’da pil yüzdesini gösterme işlemlerini tamamlamış olacaksınız.

Kategoriler: Rehber