28.04.2016 19:44

Android Bildirim Geçmişine Nasıl Bakılır?

Android'de bildirim geçmişine nasıl bakılır, geçmiş bildirimler nasıl kontrol edilir, silinen bildirimler nasıl kontrol edilir tüm detayları ile bu rehberde!

android-bildirim-gecmisine-nasil-bakilir

Android‘in popülerliğini arttırdığı her geçen gün popüler Android uygulama mağazası Google Play Store‘daki uygulama ve oyun sayısı da artış gösteriyor. İşimize yarayacağını düşünüp indirdiğimiz bu uygulamaların ve oyunların çoğunun bir süre sonra cihazımızda yüklü olduğunu bile unutuyoruz. Ansızın bir bildirim ile karşımıza çıkan bu uygulamalar bir araya geldiklerinde biz Android kullanıcılarını mükemmel bir bildirim yağmuruna tutabiliyorlar. Onca bildirim arasında dolaşırken kimi zaman elimiz Temizle butonuna kayabiliyor veya yanlışlıkla bildirimleri silebiliyoruz. Bu aşamada hepimizin içine kaçırdığımız şeyin ne kadar önemli veya önemsiz olduğunu düşündüren birçok düşünce doluşuyor. Fakat endişelenmenize gerek yok. Çünkü Android bu günlere gelmesini akıllı özelliklerine borçlu. Android işletim sistemi bizlere bildirim geçmişine göz atmamızı sağlayan bir kısayol sunuyor.

Android Bildirim Geçmişine Bakma

  1. Akıllı cep telefonu veya tabletiniz ana ekranına gelin ve ekrana basılı tutan.
  2. Açılan pencereden Widget’lar seçeneğine dokunun.
  3. Ardından Ayarlar Kısayolu öğesini seçin.
  4. Karşınıza gelen pencereden Bildirim günlüğü‘nü seçerek ana ekranınıza bildirim geçmişini kontrol edebileceğiniz Bildirim günlüğü uygulamasını ekleyin.

Eğer sisteminizde bu özellik yoksa bildirim geçmişinizi kontrol etmek için Google Play Store üzerinde Notification History uygulamasını indirebilirsiniz.

Kategoriler: Rehber