20.05.2016 23:00

Android Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Android güncellemesi yapmak isteyen kullanıcılar genellikle Android güncellemesi nasıl yapılır konusunda zorlanırlar. İşte Android güncellemesi yükleme rehberi!

android-guncellemesi-nasil-yapilir

Android işletim sistemi akıllı telefon pazarının büyük bir kısmına hakim durumda. Hatta en büyük rakibi iOS’a göre çok daha popüler. Fakat Android işletim sistemi aynı zamanda kendi içinde de bir savaş halinde. Google, hemen hemen her yıl yeni bir Android sürümü duyuruyor. Bu nedenle Android sürümleri kendi içinde birçok cihaza dağılıyor. Geride bıraktığımız aylarda Android 5.1.1 Lolipop sürümü KitKat sürümünü geride bırakarak en çok kullanılan Android sürümü olmuştu. Cihazını yeni sürüme güncelleyen kullanıcılar sayesinde bu istatistik elde edildi. Peki Android güncellemesi nasıl yapılır?

Akıllı telefon üreticileri mümkün olduğunca yeni Android sürümlerini mevcut cihazlarına getirerek hem performans, hem de güvenlik açısında müşterilerini mutlu etmek istiyor. Her geçen gün yeni bir cihaz için Android sürümü güncellemesi duyuruluyor. Hâl böyle olunca kullanıcıların en çok aklına takılan soru ise Android güncellemesi nasıl yapılır oluyor.

Android Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Android güncellemesi yapmak çok kolaydır. Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefona Android güncellemesi yüklemek için yapmanız gereken ilk şey WiFi ağına bağlanmak olabilir. Güncelleme sırasında yüksek oranda veri kullanımı olacağı için operatörlerinizin size sunduğu veri kullanım kotasının güncelleme için yeterli olduğuna emin olun. Güncellemeler 50-100 MB gibi küçük boyutlarda olabileceği gibi 300-900 MB gibi büyük boyutlarda da olabiliyor. Hatta gigabyte’larca güncelleme alan akıllı telefonlar var.

Android güncellemesi nasıl yapılır konusunda ilk olarak Ayarlar uygulamanızı çalıştırın ve mevcut ayarlar listenizde Güncelleştirme veya Güncelleyici gibi bir seçenek mevcutsa bu seçeneğe dokunun. Eğer böyle bir seçenek yoksa bu seçenek büyük ihtimalle Telefon Hakkında bölümünde olacaktır.

Güncelleştirme sayfasına ulaştıktan sonra Güncellemeleri Denetle veya Güncellemeleri Kontrol Et gibi bir buton karşınıza gelecektir. Bu butona basın ve akıllı telefonunuzun güncellemeleri denetlemesini bekleyin. Güncellemeler denetlendikten sonra yüklenmeye müsait güncelleme mevcutsa Güncellemeleri Yükle butonu karşınıza gelecektir. Bu butona basarak Android güncellemesi yükleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kategoriler: Rehber