29.05.2016 20:38

Android Klavye Rengi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Android kullanıcıları özgürlüğü seviyorlar. Peki özgür Android kullanıcıları klavye rengini değiştirmek için ne yapmalı? İşte Android klavye rengini değiştirme!

Android kullanıcıları zevkine düşkün kullanıcılardır. Android kullanıcılarının zevkine düşkün kullanıcılar olmasının ardında ise Android işletim sisteminin oldukça özelleştirilebilir bir mobil işletim sistemi olması yatıyor. Android işletim sisteminin geliştiricisi Google, her yeni Android sürümünde Android kullanıcılarına yeni kişiselleştirme imkanları sunuyor. Fakat kimi zaman bu yenilikler yeterli olmayabiliyor. Örneğin Android’de klavye rengini değiştirmek isteyen kullanıcılara yeterli olmadığı gibi. Fakat bu klavye rengini değiştirmek için engel mi? Hayır!

Android Klavye Rengini Değiştirmek için Ne Gerekiyor?

Google Play Store üzerinden indirebileceğiniz bir klavye uygulaması olan Chrooma Keyboard, kendisiyle aynı kategorideki birçok uygulamadan farklı olarak klavye renginizi otomatik olarak ayarlayabiliyor. Chrooma Keyboard uygulamasında isterseniz kendiniz sabit bir renk seçebileceğiniz gibi isterseniz bu ayarı uygulamanızın renk temasına göre de klavyenin rengini otomatik değiştirecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bu uygulamayı Android işletim sistemi yüklü mobil cihazınızda kullanabilmeniz için Android sürümünüzün Lollipop ve üzeri olması gerektiğini unutmayın.

Android klavye rengini değiştirebileceğiniz ücretsiz sunulan bu uygulama, kendi içinde birkaç satın alım seçeneği de sunuyor. Premium ürünü satın alarak yazı tipi değiştirme ve tema değiştirme gibi bazı işlevlerin kilidini açabiliyorsunuz.

Kategoriler: Rehber