17.06.2017 21:14

Anki’nin Hızlı ve Öfkeli Filmini Eve Taşıyan Harika Seti Overdrive

Anki Overdrive Hızlı ve Öfkeli Başlangıç Seti tanıtımı gerçekleştirildi. Anki Overdrive Hızlı ve Öfkeli Başlangıç Seti nasıl bir teknolojiye sahip? Fiyat nasıl?

Film tutkunlarının mutlaka adını en az bir kere duyduğu efsane film serilerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli serisi, en uzun film serilerinden biri olmaya aday olarak gösteriliyor. Son olarak Hızlı ve Öfkeli 8 filmiyle gördüğümüz yapımın, devam serilerinin de geleceği biliniyor. Artık sadece bir film değil başlı başına bir seri olan hızlı ve öfkeli için yeni bir haber daha geldi. Bu kez gelen haber ise serinin hayranlarını epey bir mutlu edecek.

Öyle ki film ile teknolojiyi bir araya getirmeyi başaran Anki, Hızlı ve Öfkeli serisini evinize taşıyacak yeni bir oyun setini duyurdu. Anki tarafından sunulacak olan “Hızlı ve Öfkeli Başlangıç Seti” tam anlamıyla bir teknoloji harikası. Oyun seti olarak değerlendirse de Overdrive Hızlı ve Öfkeli Başlangıç Seti sadece bir oyun seti değil aynı zamanda artırılmış gerçeklik seti. Anki tarafından serinin hayranlarına sunulan teknolojinin detaylarına bakalım.

Anki Overdrive Hızlı ve Öfkeli Başlangıç Seti

Akıllı telefonlarınızdan ve bilgisayarlarınızda 2v2 tarzı, tur tamamlama temalı yarış oyunlarını sıkça görmüşsünüzdür. Anki tarafından sunulan Overdrive yeni oyun seti tam olarak telefonlarda gördüğümüz bu oyunu kullanıcılara yansıtıyor.

Gelen set içerisinde Hızlı ve Öfkeli filminde yer alan araçlar konu ediniyor. Araçlarla beraber akıllı yol teknolojisi kullanıcılara sunuluyor. Set içerisinde yer alan bileşenlerle yolu istediğiniz şekilde kurup pist yarışına başlıyorsunuz. Fakat bu kez farklı olarak Overdrive için sunulan uygulamayı da akıllı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Oyunu akıllı telefonunuza indirdiğiniz oyun üzerinden oynuyorsunuz. Hemen video serisiyle açıklamalara geçelim.

İlk olarak tanıtım videosu;

Overdrive oyunu içerisinde filmde yer alan ana karakterlerin aracı geliyor. Daha sonra sete tüm araçları eklemek de mümkün kılınmış. Uygulama üzerinden de ilk olarak Overdrive araçlarını görüyorsunuz.

Overdrive setini kurup ardından ise akıllı telefonunuza da uygulamayı indirip kısa bir eşleştirme yapıyorsunuz.

Akıllı araçlar sayesinde araçların altında yer alan kamerayla beraber araç bir nevi kullanılan yolu da tanyor. Bu sayede tam olarak yarış ruhunu yaşayabiliyorsunuz.

İsterseniz uygulamanın yapay zekasıyla yarışa biliyorsunuz. İsterseniz de Overdrive üzerinden arkadaşlarınızla mücadele edebiliyorsunuz.

Üstelik sadece yarış değil Hızlı ve Öfkeli filminde de olduğu gibi araçların savaşına da tanıklık ediyorsunuz.

Tüm bu özellikleriyle beraber Anki Overdrive Hızlı ve Öfkeli Başlangıç Seti Eylül ayında 170 dolar fiyatıyla yurt dışında satışa çıkıyor. Ülkemize gelip gelmeyeceği ise belli değil.