08.02.2016 11:08

Apple Music Şarkılarını Alarm Sesi Olarak Nasıl Ayarlayabilirsiniz?

Apple Music kullanıcılarını sevindiren uygulama! Apple Music'de bulunan şarkılar artık Apple Music akışı sayesinde alarm sesi olarak da kullanılabilecek.

iOS 6 çıktığından beri iPhone ve iPad kullanıcıları kendi istedikleri şarkıları alarm müziği olarak seçme şansına sahip. Peki Apple Music’te bulunan şarkılardan herhangi birini alarm sesi olarak ayarlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu yazımızda Apple’ın müzik platformundan isteğiniz şarkıyı alarm sesi olarak ayarlamak için takip etmeniz gereken yolları sizlerle paylaşacağız. Bu prosedür iPhone ve iPad’lerde aynı şekilde işliyor.

Apple Music ile Alarm Sesini Ayarlamak İçin Takip Etmeniz Gereken Adımlar:

1.Adım: Apple Music uygulamasına giriş yapın ve sizi uyandırmasını isteğiniz bir şarkıyı seçin.

2.Adım: Şarkı adının sağ tarafından bulunan üç noktalı menüye tıklayın ve sonra “Müziklerime Ekle” seçeneğine tıklayın.

3.Adım: Alarm Saati eklentisine gidin, yeni bir alarm kurun, sonra da “Ayarlar” sekmesinden “Ses” butonuna tıklayın. Daha önce Apple Music uygulamasından seçtiğiniz şarkıyı “Sanatçılar” ya da “Tür” bölümlerinden bularak seçin.

Eğer bu metodu kullanacaksanız şarkının akışı Apple Music tarafından sağlanacaktır. Bu sebeple geceleri Wi-Fi bağlantınızın açık olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde iPhone ya da iPad’iniz mobil verinizden faydalanacak ve bu da internet kotanızın azalmasına yol açacaktır.