19.07.2017 19:09

Apple Sinir Ağı Sistemi Yapay Zekaya Sınıf Atlatacak

Apple Sinir Ağı Sistemi için yeni bir teknolojisinin üzerinde çalıştığını açıkladı. Apple Sinir Ağı Sistemi nasıl bir teknoloji? İşte tüm detaylar.

Apple, son olarak WWDC 2017 etkinliğinde adeta gövde gösterisi yaptı. Artırılmış gerçeklik teknolojisine geçiş yapan ve yeni işletim sistemi sürümlerini tanıtan markanın, donanımsal ürünleri de bir hayli öne çıkmıştı. WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılan tüm yenilikler bir yana, teknoloji devinin bambaşka sistemler üzerinde de çalıştığı ortaya çıktı. Şimdiyse Apple Sinir Ağı Sistemi adı verilen yeni bir teknoloji ortaya çıktı.

Yapay zeka çalışması olarak ortaya çıkan Apple Sinir Ağı Sistemi konusunda belli başlı bilgilerin de paylaşıldığını belirtmek gerekiyor. Apple Sinir Ağı Sistemi olarak bilinen sistem nasıl bir işleyişe sahip olacak? Ayrıcalıklar neler?

Apple Sinir Ağı Sistemi Görüntüleri Tanıyacak

Verilen bilgilere göre Apple Sinir Ağı Sistemi, hem görüntüleri tanıyacak hem de bu görüntüleri değerlendirebilecek. Yüz tanıma ve neşene tanıma sistemlerine de sahip olacak olan yeni teknolojisinin yüz tanıma sistemi içinde özel bir öğretici kullandığı ortaya çıktı. Binlerce görüntü izletmek yerine, özel yöntemlerle hazırlanmış olan simülasyon görüntüleri gösterilerek yüzlerin öğrenilmesi sağlanan yapay zekanın, görüntüler içerisinde nesne tanıma sistemine de sahip olması bekleniyor.

Apple Sinir Ağı Sistemi

Apple Sinir Ağı Sistemi olarak belirtilen teknolojinin ilerleyen dönemlerde akıllı telefonlarda ve diğer Apple cihazlarında da kullanıma başlayacak. Sistemin genel olarak akıllı telefonlarda nasıl çalışacağı konusundaysa henüz bilgiler yok. Eğer kullanıma başlayacak olursa yeni teknolojinin yapay zeka sisteminde de bir devrim olacağı belirtiliyor.