11.12.2016 18:50

Apple Yetkilileri Şokta, Note 7’den Sonra iPhone 6s’lerde Patladı

Samsung için 2016 yılı Note 7 fiyaskosu ile sonuçlanırken, Apple yetkilileri de patlayan iPhone 6s’ler sıkıntıya girdi. İşte Note 7 ve iPhone 6s’in hataları.

Güney Kore menşeili teknoloji devi Samsung’un 2016 yılıNote 7’den dolayı mobil üretici olarak fiyaskoyla tamamlamasının ardından, bu durumu satış stratejileri ile kâra çeviren ve astronomik düzeyde nakit rezervini elinde barındıran, yeni ürünü iPhone 8 ile başarıdan başarıya koşan Apple yetkilileri de önceki seri iPhone 6s’lerin patlaması ile birlikte büyük bir şoka girerek, sıkıntılı bir sürece girmiş oldu. İşte peş peşe patlayan iPhone 6s’lerden sonra Apple’dan gelen ilk açıklamalar.

patlayan-iphone-6s-apple-2

iPhone 6s’LER DE YAŞANAN PATLAMALAR FİRMAMIZ VEYA ÜRÜNÜMÜZ İLE ALAKALI DEĞİL

Apple Çin’de yer alan yönetim merkezi üzerinden yaptığı açıklamada iPhone 6s modellerinde yaşanan patlamalar ile ilgili ürün olarak veya firma olarak kendilerinin bir alakası olmadığına dikkat çekerken, kullanıcıların lityum-iyon maddeden oluşan telefon bataryalarının istemli veya istemsiz olarak darbe aldığı için bataryanın reaksiyon gösterdiğini altını çiziyor. Apple’ın burada ‘istemli’ ibaresini farklı şekilde yorumlayan teknoloji uzmanlarının bazıları, üstü kapalı olarak firmanın adının lekelemeye çalışanlara karşı Apple’ın verdiği bir tepki olarak değerlendirirken, bazı uzmanlar ise cümlenin gelişinden dolayı kullanılan bir ibare olduğu şeklinde değerlendiriyorlar.