15.06.2016 23:46

Apple’da İşler İyi Gitmiyor!

Apple WWDC 2016'da müthiş bir şölene imza atmış olsa da teknoloji uzmanları Apple’ın her geçen gün liderlik vasfından uzaklaştığını belirtiyor.

Apple geçtiğimiz gün WWDC etkinliğinde müthiş bir konferansa ev sahipliği yapmış ve Apple ürünleri, teknolojileri ve yazılımlarını içeren iki saatlik bir sunum gerçekleştirmişti. WWDC’den sonra Reuters yazarları başta olmak üzere bugün birçok teknoloji uzmanı yazar, Apple’ın her geçen gün liderlik vasıflarını yitirdiğini belirtirken, telefon üretici firmaların olduğu rekabet pazarında saygınlığını yitirmeye başladığını ifade etti.

Apple Çizgisinden Uzaklaşıyor mu?

Bazı yazarlar Apple’ın sadece işlevselliğini kaybetmediğini ve artık hemen her rakibini taklit etmeye çalıştığını belirtmeye devam ederken, Silikon Vadisinden tanıdık olduğumuz teknoloji uzmanı Sdack Akesson ise bu iddiaları bir adım öteye taşıdı, Akesson’a göre WWDC 2016 etkinliğinde yaşananlar dahi diğer firmaların lansman gecelerinde düzenlenen organizasyonların aynısı. Akesson bu tezini ise Apple’ın artık sadece güncellemelerini tanıtabildiğini ve kullanıcılarını şaşırtmayı başaramadığını vurgulayarak belirtiyor. Uygulamalarında da pek başarılı değiller diyen Akesson, Apple Music’in sadece 15 milyon kullanıcısının olmasının bunun bir kanıtı olduğunu dile getiriyor.