Asgari ücretin 20 Haziran tarihinde belirlenmesinden sonra memurlar büyük bir merakla ve heyecanla kendilerine gerçekleştirilecek zammın açıklanmasını bekliyor. Memur ve memur maaşları kadar SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş zammının da ne kadar olacağı bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan konuya açıklık getirdi.  

İşte karşınızda iPhone 16 Pro! İlk kez görüntülendi! İşte karşınızda iPhone 16 Pro! İlk kez görüntülendi!

Asgari ücret zammının açıklanmasının ardından memur maaşlarına ilişkin konuşan Bakan Vedat Işıkhan memur maaşlarına dair çalışmaların sürdüğünü söylemişti. Peki, şimdi memur maaşları ne kadar oldu? Temmuz 2023 memur ve memur emeklisi maaş zammı ne kadar? İşte memur maaşlarına dair ayrıntılar haberimizde... 

TEMMUZ 2023 MEMUR MAAŞLARI NE KADAR

MEMUR MAAŞLARINA TEMMUZ ZAMMI NE KADAR? 

TÜİK’in Mayıs ayı enflasyon verilerini açıklaması ile ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın Piyasa Katılımcıları Anketi sonuçları doğrultusunda Haziran ayı enflasyon oranını yüzde 2,81 olarak açıklamasının ardından rakamlar netlik kazanıyor. Öncelikle öğretmen, polis, asker, doktor, hemşirelerin maaşlarına ne kadar zam gerçekleşeceği merak ediliyor.  

MEMURLARA EN AZ MAAŞ 22 BİN TL 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en düşük memur maaşının 22 bin TL olacağını duyurmasının ardından bunun brüt rakam olduğuna dair spekülasyonlar çıkmıştı. Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan memur maaşlarının en az 22 bin TL olarak belirlendiğini, memur ve memur emeklisi maaş zammı çalışmalarının bu maaş miktarı üzerinden sürdürüldüğünü belirtmişti.  

memur maaşları ne kadar

TEMMUZ 2023 MEMUR MAAŞLARI 

Memur maaşları Temmuz 2023 zammı için Haziran ayı enflasyon oranı henüz netleşmedi. Ancak herhangi bir ekleme yapılmadan 5 aylık enflasyon oranlarına göre bakıldığı zaman Öğretmen maaşları 17 bin 887 TL’ye, polis maaşları 20 bin 652 TL’ye hemşire maaşı 17 bin 680 TL’ye doktor maaşları 28 bin TL’ye çıkıyor. Bu yalnızca 5 aylık enflasyon oranına göre maaş zamlarıyken maaşların 22 bin TL üzerinden kademeli arttırılması ciddi bir maaş zammını memur kıdem ve derecelerine göre gerçekleştiriyor.