Asgari ücrete gelen zamdan sonra yapılan ödemelerdeki artışların ne kadar olacağı araştırılıyor. Konuya dair resmi açıklama ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan geldi. Açıklamalarında öncelikle yapılacak ödemelerin Kurban Bayramı sebebiyle öne çekildiğini ve hak sahiplerinin ödemelerini bayram öncesinde hesaplarından çekebileceklerini belirtti. 

YENİ ASGARİ ÜCRETLE AYLIKLAR ZAMLANDI 

20 Haziran 2023 Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. toplantısında asgari ücrete yapılacak ara zam yüzde 34 oranında belirlendi. Buna göre asgari ücretli vatandaşlar 1 Temmuz 2023’ten itibaren geçerli olmak üzere Ağustos ayında ilk zamlı maaşlarını alacak. Yeni asgari ücret miktarı 11 bin 402 TL olarak belirlendikten sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yaşlılık aylığı, engelli aylığı, aile destek ödemesi, evde bakım maaşı, çocuk destek bileşeni ve benzeri sosyal yardımları alan vatandaşlar kendilerine ne kadar artış yapılacağını merak ediyor. 

temmuz engelli aylığı ödemesi 2023

Vatandaşların merak ettiği bazı noktalar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın yaptığı açıklama ile giderildi. Bu açıklama doğrultusunda vatandaşlar ayrıca mutlu oldu. 

BAYRAM ÖNCESİNDE HESAPLARDA 

27 Haziran 2023 Kurban Bayramı arife günüyken, vatandaşların birçoğu maaş ve ekstra alacakları ödemelerin bayram öncesinde yatmasını umuyordu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı açıklama ile konuya açıklık getirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden çeşitli alanlarda devlet sosyal yardımlarından faydalanan vatandaşlar rahat bir nefes aldı. 

Kurban Bayramı’nda sosyal yardım ödemeleri vatandaşların hesaplarından çekilebilecek. Bakan Göktaş, gerçekleştirdiği açıklamada 2,7 milyar TL ödemenin vatandaşların adlarına Kurban Bayramı’ndan önce geçeceğini belirtti. 

Realme atağa geçti! Realme 12x geliyor! Realme atağa geçti! Realme 12x geliyor!

temmuz yaşlı aylığı ödemesi 2023

1,4 MİLYON VATANDAŞA BAYRAM ÖNCESİ ÖDEME 

Gerçekleştirilen kabine toplantısından sonra 65 aylığı ile engelli aylıklarının Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatı ile öne çekildiği açıklandı. Buna göre 1,4 milyon vatandaş ödemelerini bayramdan önce hesaplarından çekebilecek. Bakan Göktaş, yaşlı ve engelli aylıkları için şunları aktardı: 

“Eğitim, sağlık, ekonomi, sosyal hayata dair yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olarak düzenli nakdi destek ödemelerini gerçekleştiriyoruz. Kurban Bayramı sebebiyle Temmuz ayı ödemelerini yaşlı ve engelli aylıkları için öne çektik. Böylelikle 2,7 milyar TL ödemeyi bayram öncesi gerçekleştiriyoruz.”