Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından son dakika açıklaması geldi. Ödeme bekleyen yaşlı ve Engelli maaşı alan vatandaşlara ödemeleri bugün itibariyle yatıyor. Temmuz ayı yaşlı ve engelli aylığı ödemeleri öne çekildi. Bayram dolayısıyla erkene alınan ödemeler hak sahiplerinin IBAN numarasına ve PTT hesaplarına yansıyacak.

İşte karşınızda iPhone 16 Pro! İlk kez görüntülendi! İşte karşınızda iPhone 16 Pro! İlk kez görüntülendi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yaşlılık ve engelli aylığı ile ilgili son dakika duyurusu geldi. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Temmuz ayı Engelli ve Yaşlı aylığı ödemelerinin öne çekildiğini duyurdu. Kurban Bayramı dolayısıyla Temmuz ayında ödenmesi gereken yaşlı ve engelli maaşları bugün itibariyle hesaplara geçiyor.

1.4 MİLYON KİŞİYE BUGÜN ÖDEME YATIRILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş sosyal medya hesabından son dakika açıklaması yaptı. Bakan Göktaş Temmuz ayı engelli ve yaşlılık aylığı ödemelerinin öne çekildiğini duyurdu. Bu kapsamda Kurban Bayramı Dolayısıyla Temmuz ayı engelli ve yaşlılık aylığı ödemeleri erken hesaplara geçecek. Bakan tarafından yapılan açıklamaya göre 1.4 milyon vatandaşa ödeme aktarılacak. Bu ödemelerin 1.5 milyar TL'si yaşlılık aylığı olarak hesaplara yatırılırken 1.2 milyar TL'si ise engelli aylığı olacak. Bakanlık bugün toplam 2.7 milyar liralık ödemeyi hak sahiplerine yatıracak.