TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

Kabine toplantısının ardından alınan bir kararla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan tüm ödemelerin bayram öncesine çekilmesi kararlaştırılmıştı. Bu kararın hızla uygulanması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklamada bulunuldu ve işçilere yönelik ödemelerin bugünden itibaren hesaplara aktarılmaya başlandığı belirtildi.

Bu gelişmeyle birlikte, milyonlarca işçinin beklediği ikramiye ödemeleri artık hesaplarında yer alıyor. İşçiler, bu ödemeleri bayram öncesinde alabilme imkanına kavuştu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ödemelerin hızlı bir şekilde tamamlanması ve işçilerin haklarının korunması için büyük çaba sarf etti.

Bu ikramiye ödemeleri, çalışanların emeklerinin ve katkılarının bir karşılığı olarak devlet tarafından sağlanmaktadır. İşçilerin motivasyonunu artırmak ve bayram öncesinde ekonomik anlamda rahatlama sağlamak amacıyla ödemelerin bayramdan önce yapılması kararı alınmıştı. Bu sayede işçiler, bayram coşkusunu daha rahat bir şekilde yaşayabilecekler.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bugün sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, devlet ve bağlı kurumlarda çalışan işçilerin alacakları ilave tediye ödemelerinin ilk yarısının bugün hesaplara yatırılmaya başlandığı belirtildi. Yayımlanan duyuruda, bu ödemelerin hesaplara aktarılmasıyla ilgili olarak "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın kararıyla devlet ve bağlı kurumlarda çalışan işçilerimizin ilave tediye ödemelerinin ilk yarısı bugün itibarıyla hesaplara yatırılmaya başlandı. Her daim olduğu gibi Türkiye Yüzyılı emekçilerinin yanında olmaya devam edeceğiz." şeklinde bir açıklama yapıldı.

İlave Ödeme!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın açıklamasıyla birlikte, ödemelerle ilgili detaylar merak edilmeye başlandı. Yapılan tanımlamaya göre, "Genel ve katma bütçeli kamu kurumları, sermayesinin yarısından fazlası devlete ait olan şirket ve kurumlar ve belediyelerde çalışan işçi statüsünde çalışan personele, ücret sistemlerine bakılmaksızın her yıl için bir aylık tutarında devletçe verilen ikramiye ödeneği" kararlaştırılmıştır. Bugün itibarıyla yapılan ödemelerin ilk yarısının gerçekleştirildiği ve kişilerin ödemelerini kontrol edebilmek için hesaplarını kontrol edebileceği belirtilmiştir.

Bu ödemeler, genel olarak devlet ve bağlı kurumlarda çalışan işçileri kapsamaktadır. Bu kapsamda, genel ve katma bütçeli kamu kurumları, devlete ait olan şirket ve kurumlar ile belediyelerde çalışan işçi statüsünde olan personel ödeme almaktadır. Ücret sistemlerine bakılmaksızın, her yıl bir aylık tutarda devlet tarafından verilen ikramiye ödeneği, işçilere sunulmaktadır.

Bugün yapılan ödemelerin ilk yarısı hesaplara yatırıldığı için, kişiler ödemelerini almış olabilirler. İşçiler, kendi hesaplarını kontrol ederek ödemelerini alıp almadıklarını teyit edebilirler.

Bu son dakika duyurusuyla birlikte, devlet ve bağlı kurumlarında çalışan işçilerin maddi haklarına ilişkin yapılan ödeme düzenlemeleri tamamlanmış oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emekçilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayarak, Türkiye'nin geleceği için çalışanların haklarını koruma konusundaki taahhütlerini sürdüreceklerini belirtti.