Bankalar, özellikle de EYT'linin gelmesi ile birlikte rekabet ortamını arttırmaya başlamış bulunmaktadırlar. Emekliye yapılan promosyon ödemeleri de bu rekabet ortamında üst sıralarda yer almaktadır. Bankalar 4A-4B-4C'li fark etmeksizin maaşını taşıyan emekliye promosyon hediyesi vermektedir. Emeklinin ise tek yapması gereken emekli maaşını banka üzerinden 3 sene boyunca alacağına dair imza atması olmaktadır. Emekli bankalar tarafından kendisine sunulan bu cazip fırsatları değerlendirerek refahına en uygun banka ile anlaşma yoluna varmaktadır. 

2023 yılında Ocak ayında emekliye yapılan zam sonrasında ve en düşük emekli maaşı düzenlemesi akabinde promosyon ödemelerinde de güncellemeler olmuştu. Bankalar her ayın başına az vakit kala güncel emekli promosyonu rakamlarını açıklamaktadır. Gerek özel bankalar gerekse de kamu bankaları emekli promosyonu ödemesi konusunda artı kampanyaları ile de adından bahsettirmektedir. 

İş Bankası Emekli Promosyonu

İŞ Bankası da emekli promosyonu veren bankalar arasında yer almaktadır. İş Bankası emekli promosyonu 8.500 TL'ye kadar çıkmaktadır. 3.500 TL-7.500 TL aralığındaki emekli promosyonuna ek 1.000 TL belirtilen otomatik ödeme talimatlarınıza ek ödeme olarak verilmektedir. 

Uzun zamandır EYT Yasası gündemdeki yerini korurken, Şubat'ta meydana gelen korkunç deprem sonrasında YBMM kapanmış Mart ayında açılması ile birlikte de ilk iş onaylanması olmuştu. 2 milyondan fazla emekli için bankalar rekabet yarışına girerken, bu kapsamda İş Bankası da ay ay güncel emekli promosyonu ödemeleri ile birlikte dikkatleri toplamıştır. 

Güncel Promosyon Rakamları

İş Bankası emekli promosyonu son güncellemesi Temmuz ayına kadar süregelecektir. Banka tarafından yapılan emekli promosyonu maaşa göre tablosu şu şekilde belirtilmiştir. 

Maaş Aralığı

Promosyon Tutarı

3.500 TL'ye (3.500 TL hariç) kadar olanlar

4.500 TL

3.500 TL - 7.500 TL (7.500 TL hariç) arasında olanlar

5.250 TL

7.500 TL - 10.000 TL (10.000 TL hariç) arasında olanlar

Realme atağa geçti! Realme 12x geliyor! Realme atağa geçti! Realme 12x geliyor!

6.750 TL

10.000 TL ve daha fazla olanlar

7.500 TL

Emekli promosyonu ödemeleri 2017 yılından beri devam etmekte iken o dönem 1 ay sonra hesaplara tanımlanmakta iken şimdilerde başvurunun onay almasının akabinde 3 iş gününde hesaplara tanımlanmaktadır. Emekli maaşını bankalar aracılığı ile almak için promosyon ödemeleri çift taraflı fayda sağlamaktadır. Emeklinin cebini rahatlatacak olan ödemeler bankaya müşteri portföyü fazlalığı olarak geri dönmektedir.