Kurban Bayramı öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı ve bayramın ardından vatandaşların hızla başvuru yapabileceği en az 100 bin TL kredi faizsiz olarak verilecek. Kamu bankası olan Halkbank üzerinden vatandaşlara sağlanacak olan kredinin en fazla limiti ise 225 bin TL olacak.  

Asus Zenfone 11 Ultra fiyatı belli oldu! Asus Zenfone 11 Ultra fiyatı belli oldu!

Devlet destekli faizsiz kredide temel amaç ise istihdamın artmasına katkı sağlamak. Başvurular şimdiden büyük bir ilgi gördüğü bilinirken 100 bin TL’den başlayan faizsiz devlet destekli kredi şartları merak ediliyor? Peki, faizsiz devlet destekli krediyi kimler alabilir? Faizsiz devlet destekli kredi şartları neler? Halkbank 225 bin TL’ye kadar faizsiz kredi detayları neler? 

faizsiz devlet destekli girişimci kredisi

DEVLET DESTEKLİ FAİZSİZ KREDİ ŞARTLARI NELER? 

Halkbank Genel Müdürlüğü’nün aracısı olduğu faizsiz devlet destekli kredi de banka sloganı daima “Önce Halk, Sonra Bankayız” olarak söyleniyor. Bu anlayış ile kamu bankası tarafından kadın girişimciler için finansal destek sağlanıyor. Böylelikle kadın girişimciler kendi işyerlerini açmakla kalmıyor. Aynı zamanda istihdam da sağlıyor.  

İlk kez işyeri açacak olan ya da işyerini açmış ve geliştirmek isteyen kadın girişimciler için 100 bin TL’den 225 bin TL’ye kadar destek sağlanıyor. 100 bin TL olarak sağlanan destek esnaf ve sanatkarlar ile genç kadın girişimcilere veriliyor. 225 bin TL faizsiz kredi ise ustalık belgesi bulunan esnaf ve sanatkar kadın girişimcilere sağlanıyor.  

GİRİŞİMCİ DEVLET DESTEĞİ FAİZSİZ KREDİ

HALKBANK FAİZSİZ GİRİŞİMCİ KEDİSİ BAŞVURUSU 

Halkbank, faizsiz girişimci kredileri ve devlet destekli kadın girişimci kredisi için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Kurban Bayramı’nın hemen ardından en yakın şubeden başvuru yapabilmektedir. Gelir belgesi, ikametgah, T.C. kimlik ve gerekli durumda kefil bilgisi talep edilebilmektedir. Başvurunun olumlu sonuçlanması halinde hızlı bir şekilde faizsiz girişimci desteği 36 aya kadar vadeli şekilde sağlanmaktadır.