17.05.2016 23:00

Bilgisayardan iPhone’a Uygulama Yükleme

Bilgisayardan iPhone'a uygulama yüklemek sanıldığı kadar zor bir işlem değil! İşte tüm detayları ile bilgisayardan iPhone'a uygulama yükleme rehberi!

bilgisayardan-iphone-a-uygulama-yukleme

Akıllı telefonlar çoğu zaman yetenekleri ile bizleri şaşırtmayı başarıyor olsa da kimi zaman ihtiyaçlarımıza cevap vermeyebiliyorlar. Yoğun bir çalışma temposu olanlar için birden fazla ekrana bakmak çok can sıkıcı olduğu gibi aynı zamanda da tam bir vakit kaybıdır. Yoğun çalışma temposunda olan bir insan tüm işlerini tek bir ekran üzerinden halledebilmek ister. Fakat bu kimi zaman mümkün olamayabiliyor. Bu durumun bir örneği de iPhone cephesinde karşımıza çıkıyor.

Android işletim sistemine sahip bir mobil akıllı telefon kullanan kullanıcı bilgisayarından Google hesabına giriş yaptığı zaman Play Store mağazasındaki uygulamalar arasında gezebiliyor ve istediği zaman bilgisayarından seçtiği uygulamayı tek tık ile cihazına uzaktan yükleyebiliyor. iPhone‘da bu özellik sanıldığı kadar kolay gerçekleşmiyor. Fakat bu işlemi kolaylaştıran çeşitli uygulamalar mevcut. Biz de size o uygulamalardan biri olan Lookmark iOS uygulamasından bahsedeceğiz.

Bilgisayardan iPhone’a Uygulama Yükleme

İlk olarak Lookmark indirme sayfasını ziyaret edin ve bu sayfadan indirmeniz gereken gerekli uygulamaları indirin. İlk olarak iOS işletim sistemi ile çalışan iPhone ya da iPad‘iniz için Lookmark mobil uygulamasını App Store üzerinden indirin. Ardından yukarıda bağlantısı verdiğimiz Lookmark indirme sayfasında ister Chrome, isterse de Safari için gerekli eklentiyi indirin.

Bu aşamaya kadar geldikten sonra işler kolaylaşıyor. İster mobil uygulamanızdan, isterse de tarayıcınıza yüklediğiniz eklentiden Lookmark hesabı oluşturun ve hesabınıza giriş yapın. Her iki cihazdan da Lookmark hesabınıza giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey Lookmark eklentisini yüklediğiniz tarayıcınız üzerinde uygulamalar arasında gezmek. Tarayıcınızdaki Lookmark eklentisinin ikonu sayfada bir iOS uygulaması bulduğu zaman renkli olacaktır. Eklenti ikonuna tıklayarak cihazınıza yüklemek istediğiniz uygulamayı seçin ve cihazınıza gelen bildirime dokunarak App Store üzerinden uygulamayı indirin. Bilgisayardan iPhone’a uygulama yüklemek için uygulayabileceğiniz en pratik yol budur.

Kategoriler: Rehber