Emekli maaşlarına temmuz zammı ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Emekli maaşı ne kadar artacak? Emekli maaş zammı ne kadar olacak sorusunun yanıtı 15 milyon emekli vatandaş için belli oluyor. SSK BAĞ-KUR 4C ve EYT emeklisi milyonları kapsayan duyuruyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Az önce son dakika haberi verildi. Emekli maaşlarına rekor zam geliyor emekliler temmuzda paraya para demeyecek. Emekli maaş zammı son dakika gelişmeleri ve detaylar haberimizde…

Emekli maaş zammı son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaş zammı tartışmalarına son noktayı koydu. En düşük emekli maaşına gelecek zam ve 7.500 TL üstü maaş alan emekliye yapılacak kademeli zam nihayet netleşti. Emekliler Temmuz ayında resmen İhya olacak çünkü maaşlara rekor artış geliyor. Açıklama ise az önce yapıldı. Bayram öncesi milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek yeni gelişmeler var. Kurban bayramına rahat girmek isteyen emeklilere son dakika haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Emekli zammı ile ilgili son gelişmeler haberimizde…

cumhurbaskani-son-noktayi-koydu-emekli-maaslarina-yuzde-45-zam-o-tarihte-aciklaniyor-2

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN EMEKLİ MAAŞLARINA %45 ZAMMI AÇIKLADI

Milyonlarca emekli gözlük gözünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelecek açıklamaya dikmişti. Özellikle asgari ücret zammının belli olması sonrası emeklilerde bir bayram müjdesi bekliyordu. Az önce o müjde geldi. Emeklilere yapılacak olan zam oranı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Emekli maaşlarına %45 oranında zam geliyor. Kademeli zam yapılmayacak oransal zam üzerinden devam edilecek. SSK BAĞ-KUR memur emeklisi ortak zam alacak. Ayrıca çiçeği burnunda emekliler olan EYT'liler de %45 zam oranından faydalanacak.

cumhurbaskani-son-noktayi-koydu-emekli-maaslarina-yuzde-45-zam-o-tarihte-aciklaniyor-1

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 10.000 TL ÜZERİ OLACAK

Bir müjdede en düşük emekli maaşı alanlar için geldi. Temmuz ayında en düşük emekli maaşı %40 2500 TL daha artıyor. Yani Mart ayında 5.500 TL'ye yükselen en düşük emekli maaşı bir kez daha artacak ve en az 2.500 TL'lik bir artış bekleniyor. En düşük emekli maaşının Temmuz ayından itibaren 10.000 TL'ye yükseleceği gelen tahminler arasında yer alıyor.

Fakat yine de zam açıklaması için Türkiye İstatistik Kurumunun 6 aylık enflasyon verilerini açıklaması beklenecek. Açıklamanın ise 3 Temmuz'da yapılacağı tahmin ediliyor.